Dişlerim???

elif_mami soruyor: 7

Merhaba.. ben 15 haftalık hamileyim ve hamileliğimin başlangıcından beri dişlerimi fırçalayamıyorum, hep geçer diye bekledim ama malesef :((  farklı diş macunları kullandım, hatta çocuk diş macununu bile denedim ama faydası yok, macunsuz da bişey farketmiyor, sizin önerileriniz var mı? ne yapabilirim???

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


evren

elif'cim miden mi bulanıyor o yüzden mi? eğer o yüzdense az kaldı dayan, 3. aydan sonra geçer.


Ikizannesi

BENİM DE HAMİLELİK SİRASİNDA DİS MACUNU MARKASİNİ DEGİSTİRMEM GEREKMİSTİ. DOGUM SONRASİ TEKRAR ESKİ MARKAYA DONMUSTUM. BULABİLDİGİM EN SADE ÜRÜNÜ ALMİSTİM. İSE YARAMİSTİ. HİC BİR İDDASİ OLMAYAN (BEYAZLATMA VS) BİR URUN DENEMENİ TAVSİYE EDERİM.


olcameric

ben de hamile olduğumdan beri sensodyne f kullanıyorum eğer kanamaysa şikayetin benimkini 2 haftada kesti.
Bulantı ise sorun 3. ay dolar dolmaz kesiliyor bulantılar.


Damla

elif_mami, hamilelik gingivitisi yüzünden mi (diş etinin çekilmesi konusu), yoksa bulantı yüzünden mi?

Her iki durumda da bir biçimde fırçalaman lazım, diş etinin çekilmesi yüzünden çok kolay diş etinde iltihaplanma oluyor ve diş kaybına yol açabiliyor.

Eğer bulantıysa, az karbonat katılmış suyla denesen acaba iyi gelir mi, ya da sevdiğin bir bitki çayıyla, küçük uçlu fırça kullanmak da işe yarayabilir.

Eğer diş etlerinde çekilme varsa, kanasa bile fırçalaman lazım, bir dişçiye görünmende yarar olabilir.

Ek olarak diş ipi kullanabilirsin.


Zelal_

İlk zamanlar diş macununun tadına bende zor dayanıyordum ama diş eti problemi yaşamamak adına fırçalamaktan başka çare yok. Bu arada en rahat ettiğim hala da kullanmaya devam ettiğim diş macunu GUM - Gingidex idi. Tavsiye ederim.


elifazra

Misvak kullanmanızı önerebilirim.Aktarlardan bulabilirsiniz.Diş eti rahatsızlıklarınada iyi geliyor faydalarını internetten araştırabilirsiniz  


elif_mami

  Arkadaşlar, teşekkür ederim. sadece midem bulandığı için fırçalayamıyorum ama 4. ayın içindeyim ve geçmedi.. :(  bu arada diş hekimine de gittim, diş etlerimde bir problem yok neyseki, ancak birşekilde fırçalamam gerekiyormuş, çocuk diş fırçasıyla diş etlerine değdirmeden fırçalamamı önerdi. Bir de diş ipini mutlaka kullanmak gerekirmiş. Kesin bir çözüm bulursam mutlaka bildiririm, hoşçakalın...Cevaplamak için Üye ol