Güvenilir demir ilacı hangisi?

kudrakudra soruyor: 6

Merhaba, 18 aylık oğlumun demir ve demir bağlama kapasitesi normal ama ferritin sınırın çok altında çıktı. Doktor demir ilacı kullanmamı önerdi. Bir süre Ferromixin kullanmıştım ama bu yeterli değilmiş. Yan etkisi az olan güvenilir bir demir ilacı arıyorum. Ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


TATLI_CADI

Floradix bitkisel bir demir takviyesi.en güvenlisi budur.ancak şu an Türkiye'de yok diye biliyorum.belli eczaneler getirtiyormuş.yurtdışına giden gelen varsa o şekilde de temin edilebilir.


devrimtta

Ferrumu deneyebilirsin. Etkisi ortadir anck uzun vadeli yan etkisi azdir.


nimetyildiz

24 ayı bitene kadar keçiboynuzu yani harnup tozu ile harnup pekmezini karıştırıp verin. 24 aylık olunca amway in emilebilen ve tadı doğal meyveli chewable ıron  tabletleri var. günde 1 tane açkarnına verin. yarım saat bişey yemesin sonra. demirin emilimini arttırıyor c vitamini. bu ürünle birlikte amway "chewable c  " tabletleri var emilebiliyor. ikisini birarada çocuğun ağzına verin emsin. tüm ailenizin demir ihtiyacı için kulllanın bunu. 6 ayda 1 kan tahlili yaptırın kontrol edin. benim kızımda da söylediğiniz durum vardı. düzeldi şükür. şu anda ferritin demir bağlama hepsi normal ama alyuvarların çapı büyükmüş, bu da ilerde demir eksikliği yaşayabilme ihtimali olduğu için ben haftada 3 kere vermeye devam ediyorum bu ikisini. eşim ve ben de kullanıyoruz çok güvenli.bence bitkisel,kimyasal barındırmayan ve ucuz bir tedavi.


demart

Tatlıcadı floradix 3 yasından küçük çocuklarda kullanılamıyor diye duymuştum. Siz kullandınız mı?

Bende Dogal olmayan bi ürün vermek istemiyorum bebeğime. Floradix kullanılıyorsa kaç damla kullanmak gerekiyor biliyor musunuz?


kudrakudra

Yorumlar için teşekkürler. Ben de floradix almayı düşündüm ancak @demart'ın dediği gibi 3 yaşından önce kullanılmıyor diye okudum. Hala arayış içindeyim:(


suzimeli

Benim önerim: Nutrigen Ferromixin şase. 30'luk kutularda satılıyor. +2 değerlikli olduğu için emilimi daha yüksek. Çok basit ifade edicem: toz tanecikleri yağla kaplandığı için dişte renk değişikliklerinin önüne geçilmesi gibi bir iddiası var. Ben 2-3 kutu kullandım oğluma, demire bağlı renk değişikliği görmedik.

Pişmiş ve yeme sıcaklığındaki yemeğe serpiştirip, 30 dakika içinde tüketilmesi gerekiyor yemeğin. Ben koyu kıvamlı çorbasının bir kenarına serpiştirip ilk ordan yediriyordum, sonra çorbasının kalanından yemezse demiri tam almadı diye endişem olmuyordu.

Kabızlık gibi bir sorunumuz da olmadı Ferromixin'le. 2 yaşa kadar kullanılıyor.

6 aylıkken doktor, durduk yerde, damla formdaki demire başlayın demişti de ben de kan aldırıp ölçtürmeye cesaret edemediğimden birkaç gün damla vermiştim, çok fena kabız yapmıştı. 1 yaşında kan testi yaptırdığımızda da demir sorunu olmadığını öğrendik. İştaha etkisi var mıydı diye sorarsanız, çok az farketti sadece. Gerçekten çok az :( Benim oğlum az yiyerek yaşayabilen biri, bunu öğrenmek zaman aldı ve alıyor. Hala öğrenemedim hatta. Kendimi tutuyorum :)

Cevaplamak için Üye ol