Wireless kamera bebeğe zararlı mı?

ntonga soruyor: 3

Evimize kamera sistemi taktıracağız ama wireless olması bebeğe zararlı olur mu bilemiyorum. Kimileri modemler kadar yüksek frekans olmadığından zararlı değil diyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


bebegimbuyuyor

bence de kaçarı yok ama evınızın değişik yerlerini kaktus,doğal taş sanırım pembe kuars, vs koyun en azından dogru ise radyasyonu emiyorlarmış.ne kadar korur bilmem ama zararı olmayacaktır.


Esracan

Wireless herşey radyasyon yayıyor. Konu komşuda olan etkisi azalarak bize ulaşıyor. Bebişin tepesine bu cihazları koymak hiç doğru değil aslında ama mecburen bazı şeyleri yapmamız gerekebiliyor. Özellikle görüntülü olan telsizler daha fazla radyasyon yayıyormuş. Ben bu yüzden görüntülü/görüntüsüz telsiz kullanmayı düşünmüyorum.

Kablolu olanların zararı yokmuş, o türden bir cihaz da satılmıyor. Ben de bunu araştırıyorum bu aralar.


intensions

Merhaba,

Biz kameramızı epey düşük bir maliyetle edindik. Hem iş yerinden izliyebiliyorum hem telefondan. Görüntü ve ses kalitesi gayet iyi. Uzaktan komutla sağa-sola ve yukarı-aşağı hareket ettirme imkanı var. Bir arkadaşımız almıştı daha önce, aynı yerden aldık bizde, 200tl'ye. Beklentimi karşıladığını söyleyebilirim. Ama bu başlıktaki soru epey bir süre benim de kafamı kurcaladı. Üreticinin web sitesini araştırırken öğrendim. Bu wireless kameraların anten gücünü ayarlayabiliyormuşuz. En azından bizdeki öyle. 500mw olan gücü 125mw olan en düşük seviyeye indirdik. Anten gücü azalıyor bir nevi. Ama bebek odamız modemin olduğu çalışma odamıza en uzak yerde ve çekim gücünde bir azalma olmadı. Yani gereksiz yere fazla radyasyon üretiyormuş cihaz. 125Mw bir cep telefonundan daha düşük radyosyon demek. Bir nebze olsun içimizi rahatlattı bu.Cevaplamak için Üye ol