Gece uyanıp 2-3 saat uyumuyor

gizemersoy soruyor: 2

Merhaba,

10 aylık bir oğlum var, bir süredir gece 12-1 gibi uyanıp 2-3 saat uyanık kalıyor. ışık açmıyorum, oyun oynamıyorum, yataktan çıkmıyoruz bu sürede. çalıştığım için yanımızda uyutuyoruz bizi özlüyordur diye. önceden yanımızda şıp diye uykuya dalardı, 2 haftadır uyutamıyoruz 2-3 saatin sonunda kendi kendi kendine uyuyor. bu durumu yaşayanlar vardır elbet, bir çözüm bulabildiniz mi? yardım lütfen 3 saatlik uykuyla işe geldim.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


GulcanDeniz

Diş çıkarıyor ya da büyüme atağı geçiriyor olabilir. İkisi birlikte de olabilir. Ki 10 aylıkken benzer durumdaydık biz de. Sizi çok iyi anlıyorum, çok zor bu şekilde uykusuz kalmak, bir de üstüne işe gelmek. Umarım kısa sürede eski haline döner uyku düzeniniz. 


Ama geçiyor gerçekten. Işık açmamaya, oyun oynamamaya, konuşmak gerekirse fısıltıyla konuşmaya, yataktan çıkmamaya devam etmenizi öneririm. Bu şekilde devam ederseniz, bir süre sonra kendiliğinden geçtiğini göreceksiniz. 


cigdemzz

aynı şeyleri bende yaşıyorum şuan 18 ay'da. daha önce nasılsanız aynı şekilde devam edin. bu iş biraz çocukla ebeveyn arasında güç yarışına dönüyor. sizin üstün olduğunuzu biliyor olması lazım. bir süre sonra geçecektir.Cevaplamak için Üye ol