yeni doğan ve ana kucağı kullanımı

Tunam10 soruyor: 10

Bir aradaşımın yeni bebeği oldu. Ana kucağına hiç yatırmadıklarını, derin ve eğimli olduğu için endişe ettiklerinden kullanmaya çekindiklerini söylüyor. Ama çevremdeki diğer anne babalardan ilk günden itibaren kullandıklarını ve eğimin ve derinliğin endişe etmeyi gerektirmediği yönünde duyumlarım da var. Tecrübeli arkadaşlar bu marka ile ilgili bir sorun mu?siz ilk günden itibaren kullanabildiniz mi?

Bu soruyu cevapla


27 Cevap


yasemin_ekin

@lacivert0:  biz sevibebe'dan aldığımız hiçbir zavazingo'yu kullanamadık. Çünkü çok terletti. Alırken terlemeyi de gözününde bulundurmanı tavsiye ederim.
(Sevibebenin kötü reklamını yapmak değil amacım ama nerede değişik şey var, onlar yapmış.Bize uymadı)


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bence o anakucağı aparatı çok gereksiz. Zaten anakucaklarında yenidoğan pedi oluyor çukurluğu almak için. Ama bir miktar çukurluğun da güvenlik açısından olması gerek diye düşünüyorum. Yoksa Sevi Bebe'nin bu ürününü tüm anakucağı üreten firmalar yapardı. Yani yenidoğan pedleri böyle olurdu. Yurtdışında ben hiç böyle bir ek aparat görmedim, yani internet araştırmalarımda. Zaten herhalde sadece ülkemize özgü bu "çok çukur bebek yatamaz" düşüncesi. Zaten uzun süre yatmayacak onun içinde, hem bebeğin sırtının yorulmaması için hem de terlememesi için sık sık içinden alıp sırtını dinlendirmek gerekiyor ilk zamanlar. Anakucakları da yapıları gereği ve tüm oto koltuklarındaki gibi yanmaz kumaştan oldukları çok terletiyor.


Tunam10

bu ana kucaklarının iç eğimi ana kucağından ana kucağına değişiyormuş sanırım.
ana kucağını bir tanıdığımızdan alıyoruz. bakalım onunkinin derinliği nasıl?
benim gördüğüm çevremde birçok arkadaş ilk 2 ay kullanamadı korkusundan.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Doğru tabi, markadan markaya değişir, ama bizimki de oldukça derindi, yenidoğan pedini 5 kiloya kadar kullanın yazıyor zaten kılavuzunda, biz de gönül rahatlığıyla o şekilde kullandık. Bu arada ikinci el çok güzel anakucakları buldum, ikinci el bakanların aklında bulunsun.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Burada 1,5 aylığız. :)
Tunam10

hadi ya. bende o kadar aradım bulamamıştım:( tam şimdi buna para vermek zorundayım diye üzülürken bir arkadaş imdadımıza yetişti. onunkinin markası ne bilmiyorum ama yenidoğan pedine ihtiyacımız olur. ırmakyağmur senin yenidoğan pedinin markası neydi?nerden aldın?


Aysegul_Yagmur_Irmak

Tatlım benimki ürünle birlikte gelen bir parça, ekstradan almadım yani.


Tunam10

içindeki gri şey değil mi? genelde ana kucaklarında oluyor sanırım.Aysegul_Yagmur_Irmak

Evet içindeki gri şey. Hem kenarlardan hem de popodan-sırttan destekliyor. Diğer markaları pek bilmiyorum canım yaaa. Olması gerek aslında.


Tunam10

ee artık arkadaşın yollayacağı ne marka bilmiyorum. içinde olmazsa bulcaz o kadarcık bir çözüm.Cevaplamak için Üye ol