yeni doğan ve ana kucağı kullanımı

Tunam10 soruyor: 7

Bir aradaşımın yeni bebeği oldu. Ana kucağına hiç yatırmadıklarını, derin ve eğimli olduğu için endişe ettiklerinden kullanmaya çekindiklerini söylüyor. Ama çevremdeki diğer anne babalardan ilk günden itibaren kullandıklarını ve eğimin ve derinliğin endişe etmeyi gerektirmediği yönünde duyumlarım da var. Tecrübeli arkadaşlar bu marka ile ilgili bir sorun mu?siz ilk günden itibaren kullanabildiniz mi?

Bu soruyu cevapla


27 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Evet öyle yaparsın. Keşke markasını bilseydin, ne zaman verecekler?


Tunam10

bu h.içi gelecek sanırım. neyse bunu da bu şekilde hallettik ya olsun:))


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bence de... Detay çok, bir bir azalması çok hoş oluyor. :)


lacivert0

yasemin açıkçası terletir mi diye düşünüyordum uyarın iyi oldu. çünkü ürünü sadece internette gördüm.

ırmakyağmur benim baktığım anakucağı oto kolt. yeni doğan pedi yoktu.  bebekler ikiz olduğundan max. güvenlik/konfor min. masraf bakıyorum. chicconun oto kolt. pahalı sanırım. daha doğrusu ana kucağı için o kadar para vermek istemiyorum. bir kaç ay sonra başka oto koltuğu almak zorunda kalacağız. siz oto koltuğunu 13 ay kullanmışsınız galiba ama gördüğüm kadarıyla çok daha erken bir üst gruba geçiliyo.


Tunam10

evet sana katılıyorum lacivert10. ana kucağını çok kısa vadede kullanılıyor. biz de asıl yatırımı oto koltuğuna yapmayı düşünüyoruz. senin bir de ikiz. masraflar ikiyle çarpılıyor. Allah kolaylık versin.


inci_yarenecem

slm arkadaşlar.
benim kuzenim Ortapedist. Kendisine ana kucağını sorduğumda kızım için, 6 aylık olana kadar kullanmamamı söyledi. Çünkü bebeğin bel kemikleri için zararlıymış.
Ben de bilmeden ilk günlerde içine yastık koyarak kullandım. kullanmaz olsaydım. Kızım o kadar alıştı ki, birde sallanmadan da durmuyor. İlla sallamamızı istiyor. Zararlı olduğunu öğrendiğimde hemen kaldırdım. Çok zorlandık. Kalktığında devamlı ağlıyor. Ana kucağını istiyor. Ama mücadele ediyorum. 6 aya kadar kullanmıcam. Artı olarak ana kucağında sallayınca bebeklerin bıngıldağına da zararlıymış.


tugba_89

beni kızım iki aylık hiç kullanmadım kullanmaya halada terettüd ediyorum çukur diye omurgası için zararlı diye düşünüyorum bilemiyorum kullansammı acaba...?
Cevaplamak için Üye ol