Balgam Söktürücü

lugesya soruyor: 4

merhaba,
18 aylık Kızımın yaklaşık 10 gündür balgamı var ve bir türlü sökemiyor. Bol su,ıhlamur içiriyoruz ama başka önerebileceğiniz doğal yöntemler var mı ?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


lugesya

doktor kontrolunde 15 gundur kongest ve sekrol kullanıyoruz. benım aradıgım sey dogal alternatıfler varsa denemek
hepınıze tsk ederım


cigdemyalcin

Selam,
Ben deniz kadayıfını önereceğim. Aktarlarda bulmak mümkün. Nasıl yapıldığını blogumda yazmıştım (bitkilerle gelen şifa etiketi altında). Kasım ayında kızım larenjit olduğunda yaptım ve çok işe yaradı. Sonrasında çevremdeki anneler de denedi ve çok memnun kaldılar. Siz de bir deneyin isterseniz. Balgamı öksürterek değil de aşağıdan tuvaletle çıkarttırması en ilginç olanı. Ben gözlerimle gördüm:) Üstelik çok kısa sürede işe yarıyor. Bir de hatmi çiçeği çayı diyorlar ama 18 aylık bebeğe uygun olur mu bilemem. 

www.yasasinanneyim.blogspot.com

Çok geçmiş olsun.
ç.


cigdemyalcin

Ben de Ankaralı değilim fena halde İstanbulluyum. Kızım doğduğundan beri sadece onu bir yerlere götürmek ve alışveriş yapmak için dışarıya çıkıyorum. Kendi başıma bir yerlere gitmeyeli çok uzun zaman olmuştu o yazıyı yazdığımda. Hoş, şimdi de durum pek değişmedi.
Sizde de işe yarayıp yaramadığını öğrenmeyi çok isterim Peyibal. Ben herkese önerip duruyorum çünkü. İyi haberlerinizi bekliyorum. Tekrar çok geçmiş olsun.
Sevgiler,
ç.


cigdemyalcin

Merhaba Peyibal,
Benim kızım da geçenlerde yaptığımda yemedi. Bu sefer değişiklik olsun diye süte eklediğimde içine 1 dolu tatlı kaşığı keçi boynuzu tozu koydum. Malum, kakao tadındadır. Eğer harnup tozu evde yoksa kakao da olur. Selin çikolatalı muhallebi yiyor sanıp, ayıla bayıla bitirdi. Bir de bal miktarını azıcık daha artırdım. Acaba deniz kadayıfı miktarı çok mu geldi? Benim tarifim şöyle: Bir tutam deniz kadayıfı -ki suya girince açılıp saçılıyor, 1/4 subardağı su içinde bekletilir. 2 bardak süte karıştırılıp kaynayınca altı kapatılır. Ilınınca bal konulur.
Selamlar,
ç.Cevaplamak için Üye ol