anneye bagımlılık?

nurturia soruyor: 4

Üye kendi isteğiyle Nurturia hesabını kapatmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


mkv

Uff cok zor bir surecti o, yani en azından bana oyle geldi. Surekli dizimin dibinde, yemek yaparken kucagımda, wc ye girdigimde kapının dışında aglayarak ve de akşam babasi geldiginde bile benim elimden tutup gezmek isterdi. Ayrılık kaygısından diye dusunmuştum bende. Ama arada bi guvenilir birilerine bırakıp bi 15 dak da olsa bebekten uzaklaşmak gerekiyor ki "hmm, annem gidiyor ama yine geliyor" diye dusunebilsin. Tam anlamıyla yurumeye başladıgında geciyor bu durum, o heyecanla artık anneyi bile unutuyorlar nerdeyse :)


Neslihan

Benim oğlum 19 aylık ve hala aynı yerdeyiz desem :)
Bazen bi koltuktan diğerine geçmek için bile benim elimi tutuyo. Oğlum çok güzel yürüyo. Ama kesinlikle yürümeye başlaması bir dönüm noktası diyebilirim heleki benim gibi çocuğunuz emeklemediyse. Özgür olmanın ne demek olduğunu o zaman anlamştım. Bi odadan diğerine onsuz gitmek benim için anlatılamaz bir duyguydu. Bu konuda bir yerlerde yanlış yapıyor olabiliriz. Hatta eminim diyebilirim ama nerde? Bilen var mı acaba?


zeynepanne

bence de ayrılık kaygısı dönemine girmişsiniz.
yürümeye başladıkça geçecek.
özellikle annem gitse de geri gelir fikrine iyice alışırsa daha iyi olur. arada anneanne-babaaanneye bırakıp biryerlere gitmek bence de  iyi fikir.


neslihana

benimde oğlum 9 ay 3 haftalık ve bizde aynı şeyleri yaşıyoruz. Çalışıyorum ve babannesi bakıyor. Ben yokken sorun yok fakat geldiğim anda bizde yapışık yaşıyoruz. Babası yada bir başkası da hiç ilgisini çekmiyor. Ben halen emziriyorum belki onunda bir etkisi olabir...Cevaplamak için Üye ol