Bebek yoğurdu..

lalinmira soruyor: 10

Merhaba, bebeğim 6.ay icinde ve doktorumuz Yoğurta başlatacak, Yoğurta bebeğinize ne sekilde hazırlıyorsunuz? İnek sutu mü? Günlük sütlerden? Keçi sutu yada formül sut yazmışlar? Ne sekilde yaptığınızı yaparmıştınız lütfen kafam cok karıştı..

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


besgi

http://www.sutas.com.tr/tr/Ek_icerik_Sayfalari/Ek_Babymix/Babymix_Urun_icerigi.aspx

en iyisi dönüşümlü olarak evde, son derece sağlıklı hazırlanmış anne yoğurdu ve babaymixi dönüşümlü vermek olabilir. ben öyle yapıyorum.
buna ilaveten, oğlum daha tık demedi, ne ateşlendi ne burnu aktı, kusursuz bir anne miyim,hayır..genetik miras mı süper, hayır. belki de gerçekten probiyotikler işe yaradı.besgi

süt yoğurda dönüşünce sindirimi kolaylaşır, yararlı bakteriler floraya hakim olur, süt kalitesiz ise ya da kontamine olduysa bu yokolmaz.

sevgiler


Tibetinannesi

biz once keci sutu ile evde yogurt yaparak basladık, kay marka sutu kullanıyorduk, tefal yogurtcum ile. ( 1 lt sute 1 tepeleme kasık olcusunde 9 saat ) 1 yas sonrası inek sutune izin cıkınca cig sutten yapmaya basladık. keci sutunu cok severek yemezdi ama inek sutunden yaptıgım yogurda bayılıyor.


MCA

bende termosta mayalıyorum hiç tutmadığı olmadı. tavsiye ederim.


mariposita

yoğurdun içine probiyotikpaketlerinden katabilirsiniz. babaymixe gerek yok. eczanelerde satılıyor.CokBilmis

Ben çiğ sütten ya da organik şişe sütten yapıyorum. Şişe keçi sütü olmadığı için hiç kulanmadım, hep inek sütü kullandım. Kendim küçükken nasıl beslendiysem, kızımı da öyle besliyorum.

Probiyotik ihtiyacımızı da kefirle karşılıyoruz. Kızım yoğurttan çok kefir tüketiyor sanırım.

Tefal yoğurt yapma makinem var. Onunla yapıyorum. Tutmama ihtimali yok, sarıp sarmalama derdi yok.


lalinmira

Cevaplar icin cok teşekkürler ancak anne sütunu mayalayan ve yoğurt yapan var mı aranızda?


CokBilmis

Anne sütünün su oranı yükek olduğundan maya tutmaz. Ayrıca gerek de yok. Anne sütü varsa içmek daha iyidir. Anne sütü 40 derece ısıtılırsa besleyici değerini yitirebilir. İnek sütü ise tek başına içmeye müsait değil ancak yoğurt ve kefir olarak tüketildiğinden sağlıklı olabiliyor.asklepios

ben formül sütten yapıyorum yoğurdu, ben de dönüşümlü ev yoğurdu ve babymix veriyorum.


CokBilmis

Yoğurdu neden formül sütten yapıyorsunuz?Cevaplamak için Üye ol