Ankara özel okul tavsiyelerine ihtiyacım var...

ozmena soruyor: 6

Kızım seneye 5.sınıf oğlum ise 5 yaş olacak. Devlet okulu ayrı özel kreş ayrı etüt ayrı koşturmaktan ve devlet okulunun fiziki şartlarını ve öğretmen kaprislerini çekmekten yıldık. Değişen eğitim sistemi içinde 40 kişilik devlet sınıflarında kaybetmemek ve teoga en üst düzeyde hazırlayabilmek niyetiyle özel okula geçiş yapmak niyetindeyiz.

Ancak bunu yaparken eğitiminin iyi olduğunu bilmeme karşın ergen psikolojisiyle çocuğumu ileride olumsuz etkileyebileceğini düşündüğüm TED, Tevfik Fikret, Bilkent gibi okullardan da uzak durma taraftarıyım. Hem eğitim kalitesi yüksek hem öğrenci profili eğitim odaklı, gelir düzeyinin eğitimin gerisinde tutulduğu (bu biraz zor ama) iyi bir kolej arıyorum. ODTÜ vakfı koleji ideal gibi görünmekle birlikte küçüğü kuraya tabi tutmaları planlarımızı bozuyor. Gazi vakfında ise mensuplara yapılan yüzde 40 indirim adaletsizlik duygusu uyandırıyor ve sınavının zor olduğu söyleniyor. Nesibe aydın ve bilfen gibi kolejler iddalı ve özellikle bilfende bize yakışmıyorsun tarzından öğrencilerin rencide edildiği hatta kayıt aldırtıldığı söylendiğinden iyi olacak diye çocuğumu pdikologluk etmek istemiyorum. Doğa koleji ile büyük kolejde ne tutturursak tarzı ticaretane zihniyeti hissettik. Zafer kolejinin patronunun vefat ettiği söylendi dolayısıyla eğitim kalitesinin ne yönde değişeceği belirsiz geliyor. Geriye 3-4 olumlu veli referansı aldığım Yükselen koleji kalıyor ama oda ebime 32 km uzaklıkta.

Çocuklarını özel okullara gönderen veliler bu yaman çelişkiler ve derin kaos içerisinde bize özel okul tavsiyeleriyle ve deneyimleriyle yardımcı olursa seviniriz.

Bu arada kafamızdaki diğer bir soruda kızımızı özellikle ingilizce konusunda eksiklik yaşayacağı için okula ve dile adaptasyon sürecini atlatması için bu şubattan itibaren mi geçirmek olduğu... Yarım dönemde teoga yansımadan notları adaptasyon devresini atlatıp seneye okulu sistemi tanıyarak başlamış olması...

Bu sene verip yarım dönem kolej mezunu mu edelim yada hangi özele verelim gelde çık işin içinden 😫😫😫😫😫😫

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


SelmaOnurEmre

Benzer kaygıları ben de yaşıyorum. Bu sene ilkokul 1e başlayacak oğlumu Anafartalar Kolejine göndermeyi planlıyoruz. Biz kar koca memuruz. O okulda da genelde o tip velilerin öğrencileri var. Disiplin çok iyi. Umarım doğru bir karar verimsizdir.


atakuzu

Ankara Üniversitesi geliştirme Vakfı Koleji'ni tavsiye edebilirim.


ozmena

Ankara üniversitesi (ANKÜ) yü maalesef mesafeden eledik. Çünkü oğlan küçük olduğu için o mesafedeki bir okula servisle göndermeye çekiniyoruz. İki çocukta aynı okulda olsun istediğimiz için. Ancak çok teşekkür ederim tavsiyeniz için... 😄😄😄

Anafartaları hiç duymamıştım ama araştıracağım teşekkür ederim... 😄😄😄


_Isil_

Kızım bahçesehir kolejine gidiyor, bu sene anasınıfında, buraya devam edeceğiz. Ortaokul kısmından genelde memnunlar. MEV kolejini de iyi ve uygun fiyatlı diye duymuştum.


cfka

Ozmena Merhaba


Okula karar verdiniz mi acaba? Yükselen bizim de alternatiflerimizden biri.
Karar verdiyseniz karar verdiren dusunce ne oldu merak ediyorum? Tesekkurler


mutluannelif

ozmena Büyük Kolej'den memnun musunuz ?Cevaplamak için Üye ol