Hafta sonu sendromu ?????

nehir soruyor: 5

         
          Hafta sonları bebeğimin düzeni bozuluyor sanırım. Hafta içi bakıcımızın oluşturduğu ve Ekin in de kabul ettiği sitem, benden kaynaklı biraz değişiyor. Uyku saatleri, yediği yemekler (hafta sonu işleri, dışarıda daha çok vakit geçirmek-hele bir de alışveriş merkezlerine gidildiyse...)
         Bakıcımız varken daha sistemliyiz. Ben hafta sonu oyun bozan oldum :((((((((((((
         Deneyimli anneler, paylaşımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler
         Sevgiler...

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


meycan

Bizde ve bildiğim kadarıyla çoğu çalışan annelerde aynı durum geçerli.
İlk zamanlar çok kafama takıyordum. "Bi haftasonu çocuğumla başbaşa beraberim, onda da ona iyi bakamıyorum, düzenini bozuyorum"diye. Ama sonra böyle düşünmemeye başladım. 
Evet uykusunun ve yediklerinin dengesi biraz bozuluyor. Fakat bizle evde veya dışarıda olduğu zaman çok mutlu kızım. 3-5kaşık eksik yesin, 2saat geç uyusun ama mutlu olsun diye düşünüyorum.
Zaten bütün hafta bizi özlüyorlar. Akşamları 2-3saat görüşebiliyoruz. Haftasonu hepsinin acısını çıkarıyoruz.
Hafta içi öğlen "uykum geldi" deyip yatan çocuğumu, haftasonu görmek daha nasip de olmadı ayrıca. Gözünden uyku aksa da "uyumak istemiyorum" diyor. Sanki bizle ne kadar çok vakit geçrise kardır diye düşünüyor kuzum...
Bence sizde çok takmayın kafanıza. Haftanın 5günü düzenli, 1-2günü de düzensiz olmalarından zarar gelmez diye düşünüyorum.
Bol gezmeli tozmalı haftasonları dilerim:))


yasemin_ekin

Bizde de ayni durum gecerli. Hafta sonu bizim bir hafta sonu duzenimiz var diye avutuyorum kendimi :)))) Bizler de oyle degil miyiz? Hafta sonu biraz daha esnek oluyoruz. Bazen 1-2 öğünü atladığımız oluyor bunlar da genellikle meyvesi veya yogurdu. Ben kendimi hafta sonu daha cok beni emiyor diye avutuyorum.

Bir de disari cikarken yanima mümkünse yiyeceklerini de almaya çalışıyorum. Zorda kaldığım zaman da kavannoz mamalar imdadima yetişiyor.Bir köşede yediriveriyorum kızıma.
Uykusu ise ben asla bakıcım gibi uyutamıyorum:))))) Bazen onun da bazı şeyleri abarttığını da düşünmüyor değilim. 2 saatte bir uyuttugunu soyluyor. Sonra ben diyorum ki ben uyutamıyorum. Cevap: "Canım, uyuyor dediysem, 10-14dk goz dinlendiriyor...... " Eğer arabada uyuyakalmişsa, eşime diyorum ki bizi biraz daha dolaştır, çünkü durunca uyanacak. Ya da kend iarabası ile dolaşırken uyumuşsa, bu sefer de uyanıncaya kadar biraz daha turluyoruz. Bize de yürüyüş oluyor.


Dediğim gibi bence hafta sonunun da kendi içinde bir düzeni var.....rahat olun lütfen...


sevda

bence bu durum tüm çalışan annelerin derdi. bende başlarda üzülüyordum ay düzeni bozulacak diye ama aile ile birlikte geçirilen zaman bence çok daha değerli. ben cumarteside çalıştığım için bir pazarımız var . genelde kahvaltısını iyi yapmış oluyor , taze sıkılmış meyvesuyunu içiyor ama diğer yiyecekler konusunda aksaklıklar oluyor ( yanıma yemeğini yoğurdunu almama rağmen ). dışarıda yemek tercihimizi genelde küçük hanımında yiyebileceği tarzda tercih ediyoruz ama hiç oh be ne güzel yedi dediğim bir gün olmadı. bence çok takma bir iki gün istediğin gibi yemese de , yeterince uyumamış olsada birşey olmaz. önemli olan birliktesiniz diye mutlumu. zaten sen çocuğunun duurmundan anlıyorsun , açlıktan yada uyuyamamaktan dolayı huysuzlandıysa bunu sağlaya bileceğin daha uygun bir ortama giderek ihtiyaçını karşılarsın. bu pazarı iple çekiyorum umarım havalar güzel olur açık alanda bir yerlere gidebiliriz :).


hayatto

Bizde de hsonu ögleden sonra uykularında aksama oluyor . Yemeğini gittiğimiz yerlere götürebiliyoruz , yada 14 aylık oldugundan artık bizim yiyebildiğimiz seyleride yediğinden alternatif arttı dısarda da. Tek sorun uyku oluyor , biraz mızmızlık yapıyor haliyle veya eve döndüğümüzde aksam uyutmak zorlasabiliyor ama yinede böyle .Normalde koca ögleden sonrayı uyuyarak gecirdiği için hsonu ögleden sonrasını evde gecirmek istemiyoruz. Alışveriş , market , yapacak bir sürü iş var , tam yatar bir puset aldım , dayanamazsa içinde sızıyor , oda cok nadir. Diyecegim , yalnız degilsiniz.


nehir


         Arkadaşlar,
   Cevaplarınız yalnız olmadığımı farkettirdi. Alternatif çözüm önerileriniz için çok teşekkür ediyorum.Vicdan azabımı hafiflettiniz:))
   Bebişlerimize bol iştah ve huzurlu uykular diliyorum :))))
   
   SevgilerCevaplamak için Üye ol