Kızımı elimde sallamadan nasıl uyutabilirim???

rezi soruyor: 5

merhaba hanımlar 2,5 aylık bir kızım var. ilk bebeğim... uyku düzeni problemimiz var. ilk başlarda memede emerek uyuyordu(hoş şimdide uyuyor) fakat bazı zamanlar özellikle de akşamları huysuzlanıp elimde hoplatarak uyutmamı istiyor. ehh artık 5,5 kg. ve benim sırtım koptu onu hoplatmaktan:( bu işten eşimde rahatsız çünkü ben yorulunca eşime veriyorum o bile yoruluyor düşünün artık.. deneyimli annelerin tavsiyelerine ihtiyacım var.. eve ana kucağı aldık oturmuyor sıkılıyor, araba koltuğunu bile istemiyor sıkılıyor:( eve çok güzel bir salıncak aldık otomatik, titreşimli, müzikli falan ona da biraz oturuyor sonra ağlamaya başlıyor:(hoplatmadan bebeğimi nasıl uyutabilirim acaba yardım edebilir misiniz???

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


sunkey

aynı benimki diyeceğim ama 2 gündür bu da ise yaramiyor bizde.uykuya dalarken çığlık cigliga uyanmaya başladı. koluma alıp uzanarak salliyorum kokumu duyduğu için belki ise yarıyor ama uzun sürüyor.hoplatmaya göre daha az yorucu.bir de zifiri karanlil gerçekten iyi geliyor.


rezi

çook teşekkür ederim arkadaşlar çok yardımcı oluyorsunuz herkesin yazdığını dikkatle okudum ve notlaımı aldım ;)) artık yapmadıklarımı denicem... bu dönemde kaybetme ve boşluğa düşme korkusu yaşarmış bebekkler. yalnız kalmaktan korkuyor. uyutmaya başlamadan önce ışık istiyor. asla karanlıkta uyumak istemiyor. ne zman ki gözler gidiyor ışıklar kapanıyor.. şu an inanamıyorum ama dönencesine bakarken uyuyakalmış çok ama çoook şaşkınım:)) gaz sancısı sandığımız süt alerjisinin sancılarından dolayı hoplatmaya alıştı. çünkü ağlamaktan remen çatlıyordu çocukcağız:(( her yolu denedik şimdide alıştı... memede uyumalar tekrar başladı.. yani bir günü bir gününü tutmuyor dersem yeridir.. pedagog sabiha paktuna keskkin 0-3 yaş bebek nasıl ve nerde uyumak istiorsa orda uyumalı bunu tartışmamak gerek dyor... ehh napalım kızımın dediği olucak demekki :))


CokBilmis

Sabiha Paktuna Keskin, pedagog değil, hatırlatmak istedim :)


rezi

pediatrik nörolog

Cevaplamak için Üye ol