uyku arkadaşı ?

bnycan soruyor: 7

bebeklerinizin uyku arkadaşları var mı ? sanırım biz yeni yeni ediniyoruz.. uyku arkadaşını heryere taşıyormusunuz ?? iyi bir şey mi ??

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


SelmaOnurEmre

Ben de denedim kendime göre tavşan, ayıcık vs hiçbirini istememişti. Meğerse bizimki kavrayabileceği küçük birşey istermiş. Şimdi minik bir motorsikleti var. O olmadan hayatta yatağa gitmiyor. Gece uyandığında eline verdiğim anda yeniden uyuyor:)) Sanırım kendileri belirlemek istiyor uyku arkadaşını..


yuksel_

Merhaba,
uyku arkadaşı bence çok iyi birşey ama bu sizin onun eline verdiğiniz/sizin belirlediğiniz birşeyle olmuyor maalesef, çocuk kendi belirliyor. Üstelik, bunu kendi istediği zaman yapıyor. Kızımdan örnek vereyim, yaklaşık 1,5 yaşına kadar hiç böyle birşeyi yoktu, sonra  hergün kendi seçtiği bir nesneyle uyumaya başladı, bu nesneler gayet tuhaf şeyler olabiliyordu. Örneğin, bir gün ayıcığı vs olurken başka günlerde 2 adet kuruboya kalem, veya minik bir oyuncak kutu veya yeni alınan küçük bir top vs vs gibi tamamen o an -yine tamamen kendi kafasına göre- seçtiği nesneler oluyordu. Yaklaşık 3 yaşından beri bir yumuşak penguen'imiz var, son 5-6 aydır sadece bu penguenle uyuyor. Sanırım, artık bir uyku arkadaşı var. Bu arada, benim ona uyku arkadaşı olur belki diye aldığım yumuşak oyuncakların yüzüne bile bakmadı :)) Diyeceğim o ki, eğer böyle bir ihtiyacı varsa o kendi bulur, siz belki sadece ona alternatifler sağlayabilirsiniz. sevgiler


tugbat

Evet bizimki de kendi secti uyku arkadasini. Koydugum tavsan, kuzu vs sallamadi. Pelus battaniyesini oksayip elinde tutup uyuyor:) hic bosuna para verip ekstra birsey almaya gerek yok kanimca.


selencem

Benimki de eskiden benim olan agzi yuzu bir yerde eski bir yastikla yatiyor. Ama inatla kendi uyumuyor :(


polen

8 aylıktan beri oğlumun uyku arkadaşı var.bazen arkadaşlıkları fazla samimiyete döndüğü oldu,24 saat ayrılmadılar.onsuz hala uyuyamaz.küçük bezden bir palyaço.arada bacağı ,kolu ,kafası kopuyor,ağlaşa ağlaşa dikiyoruz.paçavraya döndü resmen.evde kaybolursa seferberlik ilan ediliyor,dört koldan arıyoruz.uzak bir yerde unutulursa yandıkki ne yandık.gizli gizli makinede yıkıyorum,birkaç kez yakalandım,makinenin başında ağlayarak bekledi.aynısını bulma olasılığı da yok,fi tarihinde Rusyadan alınmış bir bebek.
herşey bir yana,iyi ki edinmişiz uyku arkadaşı, onu görünce resmen uykusu geliyor,o olunca heryerde yatabiliyor.sakinleştirici vazifesi görüyor,kendisi odasında onunla uyuyabiliyor.faydaları anlat anlat bitmez.
edinin uyku arkadaşı,tavsiye ederim.


septik

Bizim uyku arkadaşımız da hastane çıkış setimizin battaniyesi:)Üstelik sadece uyku arkadaşı değil,uyanıkken de sakinleştirici arkadaş.Gittiğimiz her yere çantamızda taşıyoruz.Gündüz aklına estikçe eline alıyor.Boya yaparken yanına alıyor.Uykuya geçiş ve uyku esnasında elimizde.O kadar bağlı kızım ona;akşam uyuduğunda yavaşça aldım yıkanması için makinaya attım.Yaklaşık yarım saat önce uyandı battaniyesini soruyor.Yıkanıyor dedik.Şimdi uyanık ve yıkanmasını bekliyor.Uyku arkadaşı güzel bir şey de,fazla bağlılık iyi olmuyor:)


minigim_sare

benim kızımında uyku arkadaşı var. tavşanı :) kendi uyumasını öğretemedim daha ama uyurken yanında istiyor ve gece uyandığında tavşan ve emziğini verdiğimde uyumaya devam ediyor tekrar. bizim uykumuzu kolaylaştırdı diyebilirim.dışarıda bile eğer uykusu varsa bebek arabasında tavşanın kulaklarıyla oynarken uyuyakalıyor. eğer bir şeye kızdıysa da tavşanın kulaklarını kemiriyor :)  Cevaplamak için Üye ol