Gebelikte kullanılan vitaminler

pirinctanem soruyor: 10

merhaba arkadaşlar şuan 12 haftalık hamileyim folic plus günde üç tane içiyorum 13. haftada bırakacağız dedi dr'um ondan sonra kalsiyum ve kan hapı alacakmışım bu kadar ilaç almak bir sorun yaratır mı acaba ? (bir de dr'um 11 haftalıkken %90 kızım olacağını söyledi kızı olan arkadaşlarım da hep 11. haftalarda öğrenmiş benzer durumda olanlar var mı acaba???? ) 

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


pirinctanem

Ben de diyorum çok değil mi :)) İyimiş gerçekten senin adına sevindim inş. ben de sağlıkla, huzurla bebeğime kavuşurum.. Folik plustan sonra Calci-Net D3 ve ferrum (kan hapı) verdi şimdilik bunlar dedi. Bir de ben sebze hiç tüketmiyorum yeşil yapraklılar yok yeni benim beslenme listemde yiyemiyorum çocukluktan beri hiç sevmem sevemedim.. Umarım her şey yolundadır. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için :)


SelmaOnurEmre

Ben gebeliğin başından beri sadece elevit kullandım. Demir veriyor benim doktor 30lu haftalarda. Kalsiyum vermiyor, 2 bardak süt iç yeter diyor. Omega 3'ü de birkaç doktora sordum, plesebo etkisi dediler. Yani anneni içi rahat etsin diyeymiş. Balık ve ceviz yemeye çalış dediler.


Bu arada bize 11.haftada %90 kız demişti ama 16. haftada oğlan çıktı:)))


pirinctanem

Teşekkür ederim verdiğiniz cevap için ben süt içemiyorum sanırım o yüzden bana kalsiyum verdi.. Bakalım bizimki de Ağustos'un ilk haftası netleşecek çok merak ediyorum doğrusu. :)


nilinmasali

merhaba,12.haftaya kadar folbiol,sonrasında doğuma kadar elevit ve ismini hatırlayamadıgım bir demir ilacı verdi,magnezyum ve kalsiyumda önermişti ama ikisinide içemediğimi söyleyince ısrar etmedi,cinsiyeti 20. haftaya kadar öğrenemedik :)


pirinctanem

nilsafak : teşekkür ederim bana da kalsiyum verdi suda eritilip içilenlerden portakal aromalı hiç sevmem o tarz vitaminleri 13. haftaya girdim sanırım başlamam gerekiyor ama nedensiz beklemedeyim.... :(


longriver : herkes elevit içmiş bakalım daha neler verecek..melihece

ben folic asit balık yagı hapı ve 10 gün önceye kadar previt positive kullandım


pirinctanem

ben şuan folik asidi bıraktım 1. haftaya kadar demişti dr. şimdi diğerlerine başlayacağım inş. Bir de bu balık yağı hapı kullananlar bende dr dan istemeyi düşünüyorum ama mide bulandırıcı bişi değildir herhalde değil mi????


melihece

hayır hayır kesinlikle bulandırmıyor rahat olbeyzabebek

bende folbiol içtim doktora sormadanda bırakmıstım ılac ıcmeyı hıc sevmem ama sımdı erken baslayan kalca ve bel agrıları yuzunden 3 vıtamın bırden ıcıyorum.elevıt osteacar ve balık yağı.bizim doktor cok temkınlı oldugu ıcın 16 haftaya kadar cınsıyet hakkında hıc yorum yapmadı sorsamda erken daha dedı 16 hafta sonunda kızımı mujdeledı hayırlısı bakalım


gulenozel

Ben de sadece folik asit ve elevit almıştım, 9 ay kustum diyebilirim özellikle sut peynir vb acaip kustururdu beni yiyemezdim ama gene de kalsiyum vermedi, demir de verilmedi, bana su anda Demir hapı kullandiriyorlar 1 sene kadar kullan dediler. Bize 13. Haftada erkek, 16. Haftada kız dediler, 22. Haftada 3 boyutlu ultrasonda anca öğrendik oglan olduğunu:)Cevaplamak için Üye ol