Gebelikte kullanılan vitaminler

pirinctanem soruyor: 5

merhaba arkadaşlar şuan 12 haftalık hamileyim folic plus günde üç tane içiyorum 13. haftada bırakacağız dedi dr'um ondan sonra kalsiyum ve kan hapı alacakmışım bu kadar ilaç almak bir sorun yaratır mı acaba ? (bir de dr'um 11 haftalıkken %90 kızım olacağını söyledi kızı olan arkadaşlarım da hep 11. haftalarda öğrenmiş benzer durumda olanlar var mı acaba???? ) 

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


pirinctanem

gulenozel  : Sağolasın canım evet midem çok şükür iyi yumurta yiyebiliyorum peynir de problem yaşadım bir süre şimdi onu da yiyebiliyorum... zaman çabuk geçiyorum inş. ben de çabucak atlatır ve yavruma kavuşurum.. G üzel dileklerin için de ayrıca teşekkür ederim. :)


pirinctanem

yasemina : sen de çok vitamin kullanmışsın ben de uzun zamandır balık yiyemedim yemem de bir problem yok ama atlıyorum sanırım onu ben de balık yağı isteyeceğim dr dan teşekkür ederim :)


Hacerk5460

ilaç kullanmayı sevmiyorum.
vücudun hastalıklara karşı mücadele sistemi mevcut (bağışıklık sistemi) onu güçlü tutmak yeterli bence

hamilelik bir hastalık değil ki ilaç kullanmak niye anlamıyorum.

Verilen/kullanılan bu ilaçların etkilerinin neler olduğu konusunda kimsenin cevabı yok.(vitaminler dahil)
çünkü bu ilaçların hiçbiri hamileler üzerinde denenmediğini de öğrendikten sonra kararımın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anladım.
Ameriken ilaç birliği söylüyor bunu ben değil.

Bu nedenle doktorumun verdiği ilaçların hiç birini kullanmadım.
Kullanmayıda düşünmüyorum.

Düşünsenize bu gerçekten bir gerklilik olsaydı.Tüm hamileler aynı dönemde aynı ilacı kullanmak zorunda olurdu.doktordan doktora bu kullanım şekli değişmezdi.
demek ki ortada bir çelişki var.
düşünün bi 2009-2010daki kuş gribini altından ne olaylar çıktı?


pirinctanem

Gerçekten çok haklısınız hislerime tercüman oldunuz.. İnşaşallah  her şey yolunda gider sağlıklı bebişler dünayaya getiririz. Teşekkür ederim. 


NihanErsoy

merhaba, ben 12.haftaya kadar folic asit günde 3 kez kullandım, 20 haftaya kadar elevit günde 1 adet ve demir hapı aldım şimdide bunlara ek olarak magnezyum ve calsium alıyoruzz bakalımm :)
Cevaplamak için Üye ol