Dövmeden ve palyaçodan korkma, yardımmmmm

ozgemm soruyor: 4

Acil yardım lütfen. 

kızım dövmelerden korkuyo ya da bakamıyo diyim. ve bu durum işkence haline dönüşmeye başladı çünkü sokakta dövmesiz insan yok neredeyse. nerede görse uykum geldi deyip kucak istiyor ve kapanıyor omzuma. neredeyse hatta bazen ağlıyor gidelim diye. BEN NE HALT YİYCEM, NASIL AŞABİLİRİZ BU DURUMU? YAŞAYAN VAR MI BU DURUMA BENZER ACEPPPPPPP......?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ipekkusgoz

Neyse ki önümüz kış, kızınızın korktuğu dövmeler kazak, mont altında falan kalacak:)


seres_esra

benim kızım da palyaçodan korkuyo gittiğimiz bir düğünde vardı geçenlerde nasıl kaçıyooo büyüdükçe geçer bu korkusu diye düşünüyorum ben dövmeye gelince bazen böyle kuru kafa veya korkunç figürler yaptırıyorlar ya kızınıza da onlardan biri denk gelmiş ve korkmuş olabilir onu da yener yaşı büyüdükçe 


domer

Yasları gereği cok normal.anlam veremedikleri seylerden korkuyorlar ve belkide hayal dunyalarında onlara farklı anlamlar yüklüyorlar.kizim da bu yaslardayken palyaçodan ve uzun saçlı erkeklerden korkardi:)evde kendinizi yada babasını,onun gözü önünde palyaçoya çevirebilirsiniz.burnunu kırmızıya boyayın.basina tüylu bı kazak geçirip falan."iste ablalar,Abi'lerde böyle palyaço oluyorlar"gibi açıklamalar yapabilirsiniz.ve yine kendinize,ona once basit(cicek,kuş)gibi sonra alıştıkta daha karmaşık dövmeler cizebilirsiniz.dövme yapanlar böyle resimleri cok sevdikleri icin yapıyorlar gibi açıklamalar yapabilirsiniz.umarim ise yarar


ElfAna

3 yas doneminde bazi korkular gelistirebiliyorlar. Uzerine gitmemenizi tavsiye ederim. Palyaco korkusu zannedildiginin aksine; cocuklarin buyuk bir kisminda gorulebiliyor ve palyacolar cocuklar tarafindan her zaman sevimli bulunmuyor zaten.

Dovmelerde de oldukca sert cizimlere cok sık rastlanabiliyor. Birkac tanesinden urktuyse; kalanlarina da ayni tepkiyi veriyordur buyuk ihtimalle.
Cogu donem ozelligi bu korkularin. Sabirla asacaginiza inaniyorum.Cevaplamak için Üye ol