Dogum parası ne zaman yatıyor?

didemnurcan soruyor: 10

Merhaba,
Benim 16 Haz. itibari ile dogum iznim bitti, tum evraklarımı tamamlayıp ssk'ya verdim. 2 hafta sonra paranız yatar dediler. Cuma gunu yatmamıstı. SSK'ya cok da guvenemiyorum acıkcası. Bunun kontrol edilecegi bir web sitesi falan var mı? Ya da deneyimli anneler kac hafta sonra yattıgını hatırlar msnz?

Bu soruyu cevapla


33 Cevap


NORTH_TAN

PTT i arayıp gelip gelmediğini sorabilirsin. Bana 1 hafta sonra sor PTT ye demişlerdi. 1-2 hafta içinde yatar dediler.2. hafta yattı.
Ayrıca kimi zaman küçük yerler veremiyor. Direk buyuk PTT ye gitmeni öneririm.


Ezgi_

Tam 1 hafta sonra yatmıştı benimki:)


Annegozuyle

Benimki 3-4 hafta gibi sürmüştü. SKK'ya sormuştum, sorun yok bekleyin demişlerdi. PTT'den kontrol etmiştim.


iptal_uye

ne zaman yattığını şirketim takip etmişti ama postanede bir süre bekleyince para geri çekiliyor ve sonrasında biraz uğraşmak gerek. sıklıkla kontrol etmeni tavsiye ederim.


Yasemina

bu sıralar bir arkadasımın gecici isgoremezlik parrası da gec yattı 2 haftaya yakın gecikmeli ladı web sitesinden hergun check edin istersenizdidemnurcan

yaseminaaa hangi web sitesinden bakılıyor? sgk'dan mı?


perihan

http://saglik.ssk.gov.tr/IsgoremezlikTeyit/kontrol.faces sanırım buradan görülüyor. Bir kontrol edin, problem varsa kurcalamaya devam ederim.


Yasemina

evet evet ssk nın web sitesinden
siz dogum sonrasi izin kapattırdınız degil mi
sordunuz mi kapatttırırken toplam elime ne kadar gececek diye ben sormustum aynısı gectididemnurcan

merhaba,
tutar yazıyor yanında da "Kayda ait ödemenin Makbuz kesilmemiş." diyor. Bu ne demek acaba?


perihan

Emin olmadan birşey yazmayayım, siz bağlı bulunduğunuz (işyerinizin bağlı bulunduğu) sgk müdürlüğünün telefonunu internetten bulup arayın. Cevap veriyorlar muhakkak. Orada bir rakam belirdiyse genelde sorunsuz gidip PTT şubelerinin herhangi birinden kimliğinizle başvurup alıyorsunuz.Cevaplamak için Üye ol