Minik oğlum ayaklarıma kafayı taktı.

Gulsah1988 soruyor: 8

13 aylık oğlum özellikle benim ayaklarıma kafayı takmış durumda. Beni çıplak ayak veya terlikle gördüğü zaman, sevinçten çığlıklar atarak ayaklarıma sarılıyor, kokluyor, öpüyor ve hatta yalamak istiyor. Bi türlü vazgeçiremiyorum. Tırnaklarımı uzatıp kırmızı oje sürüyodum. Belki ilgisini onlar çekiyor deyip tırnaklarımı kısalttım ve beyaz oje sürdüm ama değişen bişey olmadı. Tepkilerim hosuna gidiyor deyip tepkisiz kalmayi bile denedim. Ama bi türlü vazgeçmiyo. Adeta ayaklarıma aşık oldu. Ne yapacağımı şaşırdım. İlk zamanlar bu durumu pek önemsemiyodum, hatta hoşuma bile gitmişti. Ama oğlum durumu çok abarttı. Onu nasıl vazgeçirebilirim? Sizce bu durum normal mi? Çevrenizde veya sizin bebeklerinizde de buna benzer durumlar var mı? Görüp duydunuz mu hiç?

Bu soruyu cevapla

8 Cevap


asliheren

Cozum onerim yok ama Cok sevimli dgl mi:))) masallah.sanki uyelerden biri yine boyle bir konudan bahsetmisti,hatirlayamadim cevaplari.aratirsaniz cikar belki.


smiley

Benim ufaklık da kim olursa olsun ayağında çorap görünce dayanamayıp yapışanlardan :). Hatta koklamayı da seviyor. Gerçi sadece çorapları değil herşeyi koklayanlardan benimki. Çıplak ayaklara sarmıyor pek. Geçici bir durumdur diye düşünüyorum. Birkaç arkadaşım da yeğenlerinde de bir dönem olduğunu ve büyüdükçe bu durumun geçtiğini söylediler. :)


elifannnnne

Surekli hareket halinde olduklari icin dikkatlerini cekiyor olabilir :-) benimki de öyle :-)

Dikkatini başka yöne çekmeli o sirada. Bence bir sure beyaz da olsa oje surmemeyi de deneyin. O da extradan dikkatini cekiyordur belki.


ankaanka

belki kötü ve olumsuz bi yorum olacak ama bakıcımı bakıyor uyutmak için ayağında sallayıp yada ayaklarını hareket ettirerek çocuğu oyalamaya mı çalışıyor çünkü hareketli bi dönem sabit tutmak için bişey yapması lazım olabilir



angelwave

Normal aynı durum bizdede var;)


umutlu001

Biz de eşimle geçen yaz bir arkadaşımızın evine misafirliğe gitmiştik. Onların da yaklaşık 1,5-2 yaşlarında bi oğlan bebekleri vardı. Küçük çocuk eşimin yanına geldi ve eşimin terliğini çıkarıp ayaklarıyla oynamaya, öpmeye koklamaya falan başladı. Eşimle ben çok şaşırdık. Annesi gelip onu aldı, ama yine eşimin ayaklarına geldi. Ne yaptıysak vazgeçmedi. Bayağı ilginç bi gece yaşadık. Ama görmeliydiniz çok sevimli bi durumdu.:)))


cemine_

evde kapalı terlik veya babet tarzı ayakkabı giymenizi öneririm. böylece bür süre evde ayak görmeyecek ve zamanla bunu yapmayı bırakacaktır.


inciksk

Aynı benim oğlan küçük sapık oğluşum 


Cevaplamak için Üye ol