Yeni doğan için özel sağlık sigortası

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


kedidirkedi

dogmadan evvel mutlaka arayıp yks ile konusun.


kedidirkedi

dogmadan evvel mutlaka arayıp yks ile konusun.


CokBilmis

Mutlaka sigorta şirketiniz ile konuşun elbette. Ama şunu söyleyebilirim: Yenidoğan masraflarını karşılayan sadece iki sigorta şirketi avr bildiğim kadarıyla ve biri Yapı Kredi. O bakımdan içiniz rahat olsun. Ben Yapı Kredideydim. Bir nedenle başka bir şirkete geçtim, çok çok pişman oldum. Şimdi ikinciye hamile kalmadan hemen Yapı Krediye geri döndüm. Hiçbir sorun çıkarmayan bir şirket.


CokBilmis

Diğer sigorta şirketleri ilk 15 gün bebeği sigortalamıyorlar.

Yap Kredi sigorta ise doğdu andan itibaren sigortalıyor.

Bu nedenle erken doum ve küvöz, doğumştan gelen kalp delikleri gibi giderleri karşılayan bir tek yapı kredi var. Eminim bundan. İçiniz rahat olsun. Ben de zamanında çok araştırmıştım ve hatta bizzat bu sorunlarla karşılaşıp sigorta şirketince ödemeleri yapılanalrla konuşmuştum.


bootis

Benimde Güneş sigortadan karşılanmıştı doğum masraflarım. Güneş sigortanın Güneş Bebek diye bir uygulaması var ondan yararlandı bebeğim. Onun içinde geçerli primleri doğumdan itibaren  10 gün içinde yatırdığınızda doğumdan gelen tüm rahatsızlıkları da kapsayacak şekilde ve ömür boyu yenileme garantili olarak sigorta edilmiş oluyor.CokBilmis

Ben Güneş Sigorta'ya zerre güvenmiyorum. Fıtık ameliyatıma onay verdikten ve üzerinden 5 ay geçip de yeni dönem için yüksek primle poliçemi yeniledikten sonra "Ameliyat ücretinizi ödemeyoruz" dediler. 70 milyarı ödemek zorunda kaldım.

Dava açtım, 1 sene uğraştım, kazandım. Bu sefer de "Faizini ödemeyiz" dediler. İcraya verdim "Böyle bir borcumuz yoktur" diye itiraz ettiler. Hala uğraşıyorum.

70 milyarı, itiraz ettikleri için 120 milyar olarak (ticari faiz + avukatlık masrafaları, ki avukatım da zaten annem) geri alacağım. Hala haksız olduklarını ve o parayı vermeleri gerektiğini bile bile uğraştırıyorlar beni.

Omurga bölgesini kapsam dışına aldılar. O muafiyeti de mahkeme kararı ile kaldırttım, yine de ödemediler emar ücretini. Onu da icraya koymak zorunda kaldım, ancak öyle ödediler.

Güneş Sİgorta'nın adını duyduğum zaman tüylerim diken diken oluyor.

sikayetvar.com sitesinde öyle çok şikayet var ki haklarında! O siteye bakmadan oradan sigortalattım kendimi diye çok pişmanım!


bootis

:((( ben gerçi hep yatarak tedavi alıyorum yıllardır. Doğum dışında hiç kullanmama gerek kalmadı. İnşallah bende öyle birşey olmaz ama onların söylediği ömür boyu yenileme hakkı kazandığım için ödememe, sigortalamama gibi hiçbir durum olmazmış... Şansa kaldı işimiz yani. Ailemizde herkes farklı sigorta şirketlerinden sigortalı, Acıbadem sigorta kendi hastanesinde yapılan ameliyatı bile ödemedi eniştem indirmli olarak 50 bin TL'ye yakın para ödedi, teyzem allianz'da o desen korkunç surprimlerle sigortalı. Bilmiyorum neye güvenmeli....


CokBilmis

Yenileme garantisi aldıysanız hiç korkunuz olmasın. Olduğunuz şirkette kalmaya devam edebilirsiniz.opposition

bizimki acıbadem sigortaydı, hemen doğar doğmaz annenin poliçesine ekliyorlar çocuğu. Çocuk için olan masrafı önce ödedik, sonra sigortadan aldık. Mesela eylül de ise annenin poliçe yenileme zamanı, çocuk da eylüle kadar, sigortalanıyor.


CokBilmis

Zaten benim bildiğim de bir tek acıbadem sigorta ile yapı kredi sigorta doğar doğmaz sigortalıyor.

Ama İstanbul'da yaşamayanlar için (acıbadem bir tek İStanbul'da var değil mi?) acıbadem sigorta biraz tuzlu oluyor.Cevaplamak için Üye ol