Yanağım ağrıyo ne demek lütfen yardımcı olun

cigdemC soruyor: 10

merhaba arkadaşlar; kızım gece uyandı yanağım ağrıyor diyor kafasını sağa sola yastıkta kıvranıyor...hiç yaşayan var mı? acaba kulak ağrısımıdır? ama kendini çok iyi ifade eder kulağı ağrısa muhakkak kulağım derdi doktora götürmem gerekir mi yorumlarınızı bekliyorum

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


kpinar7

öncelikle geçmiş olsun, diş ağrısı da olabilir.


cigdemC

çok sağolun evet aklıma o da geldi ama 3 yaşında hangi dişi çıkar ?


kpinar7

diş çıkma değilde, belki çürüme yada iltihaplanma gibi bir durum vardır?

hala devam ediyorsa bir doktora gösterin isterseniz.


cigdemC

haklısınız o zaman önce kendi doktoruna o bilemezse diş doktoruna götürmeliyim


maviboncukk

Cocuk dis hekimine gosteringuta

Benim oğlumda da olmuştu geçen sene. Doktora gittik, yanağının altındaki tükürük bezleri şişmiş. Beze gibi ele geliyordu. İlaç vermişti. Bence doktorunuza gösterin. Ama diş ağrısı da olabilir, o da yanak ağrıyor gibi geliyor olabilir. Geçmiş olsun.


laykare

Benim kızımda 3 yaslarında kendını cok guzel ıfade ettıgı halde,bır gece yanagım agrıyo dıye uyandı.Doktora gıttıgımızde kulakda hafıf bır ıltıhaplanma oldugunu anladık.

Yanaga vurdugu ıcın agrı o sekılde adlandırmıs olabılır sızınkıde.Onemseyın derım,durup dururken sızlanmıyor cocuklar.


nilayy

kafasını sağa sola sallamasından kulak ağrısı gibi geldi bana. derhal bir doktora göstermenizi öneririm, kulak ağrısı şakaya gelmez ve kendi başıma geldiği için biliyorum çocuk o ağrıya dayanamaz.yakın zamanda gribal enfeksiyon geçirdi mi? eğer burnu tıkandıysa, iyi temizlenemeyen burun (ki çocuklar hiç temizletmezler burunlarını) kulak iltihabına çevirebiliyor.nilayy

bu arada benim oğlum da herşeyi söyler, geçtiğimiz günlerde boğaz enfeksiyonu geçirdi ama boğazım yerine dişim ağrıyor diyordu. ağrı yerini ayırt edemiyebiliyorlar.


iflah_olmaz

ya kulak burun boğaz ya da diş hekimliğidir.Cevaplamak için Üye ol