Hastalık ve gözde çapaklanma

fatos soruyor: 10

Oğlum birkaç gündür hasta. Burnu tıkalı, 2 gün ateş yaptı ve birkaç gündür sabahları gözler çapaktan kapanmış olarak kalkıyor. Hiç bir şekilde de sildirmiyor. Doktora götürmedim henüz. Götürsem de damla damlattırmayacağından eminim. Benim merak ettiğim hiç birşey yapmasam kendiliğinden geçer mi, yoksa önlem almalı mıyım?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


baharyavuz

Geçmiş olsun. Benim küçük kızım kafasını üşüttüğü zaman gözleri çapaktan kapanıyor. Antibiyotikli damla kullanıyoruz geçiyor. Damla niye kullanmıyorsunuz? Tehlikeli mi?


halesmayse

eğer soğuk algınlığından kaynaklanan bir çapaklanma ise ki öyleye benziyor kendiliğinden geçer sadece ılık su ile yıkayıp temizliye bilirsin.eğer mikrobik veya alerjik ise kendiliğinden geçmez..damla gerektirebilir..


Reyhannn

soğuk çayla kompres yaptırır mı?


fatos

baharyavuz@  antibiyotik mümkün olduğunca vermek istemiyorum. Bir de damlatmak çok zor bizim yavruya.

halemayse@ üşütmüştü evet birkaç gündür. Ama birgün önce kuzeninde bu sorun vardı ve arkasından da oğlumda oldu. O yüzden mikrobik olma ihtimali de düşündürüyor.


fatos

reyhann@ ah keşke. Aklıma geldi ama yaptırmadı :-(DoRuK_DiLeK

geçmiş olsun. bizde de gözde çapaklanma vardı. önce bir gözünde ertesi gün diğer gözünde de. buradaki  arkadaşların tavsiyesi ile kaynatılıp ılıtılmış suyla sildik 1-2 gün. bir düzelme göremeyince dr götürdük. antibiyotikli damla verdi. doruk bizede hiçbir şekilde gözüne damla  damlattırmıyor. bu  yüzden uykudayken damlattık. dr 5 kere 1'er damla demişti. ancak biz akşam uyur uyumaz sabah uyanmadan ve öğle uykusunda olmak üzere 3 kez damlattık. faydasını da gördük. tabi ben özellikle damlatamadığı mı dr söyleyince birde merhem vermişti pomad yani. bir kez sürmek gerekiyor günde ama damlayı hiçbir şekilde kullanamazsanız sabah akşam yaparsınız demişti. biz yöntemini böyle bulduk.


fatos

doruk_dilek teşekkürler. Doktora götüreceğiz sanırım mecburen.


fatos

Az önce geldik doktordan. Viral enfeksiyon tüm yüze yayılmış dedi. Çayla temizleyin dedi. Ayrıca damla ve merhem verdi. Sürdürtmediğini söyleyince de uyurken sürün dedi ama damla biraz yakıcıymış. Bakalım deneyeceğiz.MelekAnne

hangi damlayı kullanmıştınız? çay işe yaradımı? çayı nasıl yapıyorsunuz?


halesmayse

demlenmiş çayı soğuttuktan sonra çok soğuk olmasın tabiki oda sıcaklığından temiz bir pamuğu çaya bandırıp bu pamukla gözünü temizliyorsunuz.eğer pamuğu gözünün üstünde tutmasına izin verirse 5 dakika pamuğu gözünün üstünde hafifçe bastırarak tutun daha çabuk etki edr. geçmiş olsun..Cevaplamak için Üye ol