Bebeğim hasta:(

minavemerve soruyor: 5

5 ay 21 günlük kızım önceki gece hırıltılı nefes almaya ve ciğerden öksürmeye başladı.dr. gittik ve bunu yeni yayılan bir virüs olduğunu söyledi.ateş olmadığı için ve yeni başladığı için sadece ilaç verdi.3 gün sonunda geçmezse antibiyotik şurup kullan dedi.8 günün sonunda geçmezse iğneye başlayacağız dedi..bugün ekstra olarak burnu tıkandı.gece ve gündüz uyuyamadı yavrum.doğal yönden ne önerirsiniz tecrübeli anneler?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


minavemerve

öncelikle teşekkür ederim cevabınız için.okyanus suyu vardı bende burnunu onla temizlemeye çalıştım ama çok etkili olmadı.yastığına bi damla çin yağı damlattım biraz açılır gibi oldu ama o kadar..başka yapabileceğim birşeyler var mı ki acaba?okyanus suyu serum fizyolojıkten farklı birseymiMeryem_

Yataginin baslik kisminin altina bir battaniye vb koyarak, yatagin baslik kismindaki ayaklarini bir sekilde yukselterek hafif egimli olmasini saglayin. Evdeki havanin kuru olmamasi onemli. Burnu akiyorsa otribebe gibi bir aletle sumugu duzenli temizlemek faydali olacaktir. 


Cin yagi nedir bilmiyorum; allerjik bir reaksiyona yol acacak veya solunumunu olumsuz etkileyecek bir sey olmadigindan emin degilseniz kacinmanizi tavsiye ederim. Buradaki annelerden odasina sogan kesip koyduklarini duymustum. Bebekte degil ama yaninda uyudugum icin bende ise yaramisti :).


Cok gecmis olsun.


minavemerve

TEŞEKKÜR EDERİM.DENEYECEĞİM TAVSİYELERİNİZİ


ferayeelgin

Başucundan yüzüne gelecek şekilde uyurken 1 saat soğuk buhar makinesi çalıştırabilirsiniz.bizim doktorumuzun önerisiydi hala da sadece bu yöntem öksürüğünü ve tıkanıklığını açıyor kızımın


minavemerve

teşekkür ederim.soğuk buhar makinem yok.sanırım edinmem şart oldu.Cevaplamak için Üye ol