Pişik gibi mantar gibi birşey..

gesnur soruyor: 10

bebeğimin poposu kıpkırmızı oldu. unibaby kullanıyorum hep, her seferde de desitin ya da chicco krem sürerim ama geçmedi bir türlü.

aslında ablam çocuk hekimi benim ona sordum o haliyle klinik bir vaka gibi yaklaşıyor olaya, advantan m ya da taravazol krem sür dedi ama yinde de siz tecrübeli annelere sormak istedim ne yapmalıyım?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


muratefekerem

merhaba geçmiş olsun.ben eczane tavsiyesiyle avene pişik kremi kullanmıştım.mucize gibi bir krem yalnız biraz pahalı bence 30 tl ye almıştım.ama kesinlikle tavsiye ederim.


gesnur

yarın denicem hemen teşekkürler


hilal_mehmet

hamaten kremide deneyebilirsin iyi geliyor

ama ablanızın dediği gibi taravazol kremde kullanabilirsin arkadaşım bebeği için kullayor ve çok iyi geldiğini söyler iki kere sürsem hemen geçiyor der... tabi kara sizin...


muratefekerem

ben de travazol  ve hametanı denedim ama oğlumun poposu ciğer gibi olmuştu kanıyordu hatta.beni avene kurtardı.ama en azından diğer kremler gibi bağımlılık yapmıyor yani iğleştikten sonra sürekli kullanman gerekmiyor.hatta oğlumdan sonra yiğenim de kullandı.


gesnur

ha bir de locoid krem dedi ablam, ama kortizon (sanırım kortizon dedi yanlış olmasın) içerdiği için çok ince sür ve 1 kez sür filan dedi, kortizon filan..tırstım açıkçası:(

travazol sürdüm yatmadan, çok içim acıdı yahu, kakasını da iki gündür zor yapıyor ondan sanırım, acıyor poposu:(

annelik ne zor iş, bu haline bile gözlerim doldu, allah beter hastalıklardan korusun, olanlara şifa versin:(ozgu_naz

çinko oksit alın.5 yada 7 tl ama nefis bir ilaç


muratefekerem

amin.allahım onları hastalıklardan kötülüklerden korusun.geçmiş olsun.acil şifalar.


TuffGong

travazol bizde işe yaramıştı umarım sizede iyi gelir.geçmiş olsun.ceyland

aynı durumu yaşıyoruz.. dr. travazol verdi ama travazol bizde işe yaramadı.. sudocream daha iyi geliyor, hafifletiyor ancak henüz geçirmedi. önerilere göre avenne deneyelim bakalım..


GOGO05

niveanın çinko içerikli pişik kremi harika ve çok ağır vakada bizde travazol kullanıyoruzCevaplamak için Üye ol