Bebek yatağı, lateks mi yaylı mı visco mu?

eciko soruyor: 4

Merhaba,

Yenidoğan bebek yatağının nasıl olması gerektiği konusunda bilgi sahibi olan var mı? Okuduğum atraştırdığım kadarıyla bebeklerin kemik yapısı yumuşak olduğu için yaylı yatakları önermeyenler var, bunun yanısıra pocket yay sistemli olursa öneriliyormuş sanırım. bir de bazı markalarda lateks bebek yatakları var, eski sünger yataklara benziyor. Tabii visco yataklar da bir seçenek ancak onlarda da bebeğin içine gömülebileceği ve yine omurga eğrilikleri olabileceği söyleniyor. Yani kısacası konu hakkında bilgi kirliliği var ve markalardaki satış danışmanlarının kendi ürünlerini övdükleri konuşmalar da kafa karıştırıyor.

Konu hakkında bir çocuk doktoru veya ortopedi uzmanının görüşünü bilen, yol gösterebilecek kimse var mıdır?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Ezgi_MertBora

Vısco kesınlıkle almayın. Bebek ıcıne gomuluyor. Omurga gelısımı acısından tehlıkelı ayrıca cok terletıyor. Doktorlar sert sunger ytk onerıyor. 32-36 numara. Bız yarı ortopedık kullanıyoruz. Memnunuz ancak olculerı uysaydı karyolamıza yatasın yataklarından almayı dusunurdum. Saglıkla alın kucagınıza bebegınızı. :)


eciko

Merhaba, çok teşekkürler yanıtlar için. marka-model önerileriniz olabilir de mi acaba?


İşbir yatakta iki tane tüm lateks yatak gösterdiler bize, sanırım kardelen ve baby bed modelleri idi. pazarlıkla çok pahalıya gelmeyecek gibiydi.

 Yatağımızın ebatları 80*140 olduğu için (bu noktada mobilyacımıza kızıyorum, standart ölçü her markada bulursunuz dedi ama hiç bir markada bulamıyoruz sadece işbirde bulduk bu ebatta yatak) çok fazla seçenek de bulamıyoruz malesef. 


nisannn

uzman görüş bilmiyorum ancak ben doğduğu gündn beri lateks kullanıyorum. buradaki doktoruma(çin kendisi) gösterdim ok verdi. ben bunu internetten kendim araştırarak buldum. alışveriş yaptığım internet sitesinde gördüm ki en çok bu alınıyor, tüm yorumları okuyup satıcıyla görüştükten sonra buna karar verdim. eşimin annesi yün yatak yapmış sağolsun ama yünyatak ile ilgili yorumları okuyunca tırstım ve bir kere bile kullanmadım, zaten yaz bebeği ve deli gibi terleyen bir bebek.

bu lateksler delikli oluyor, yüksekliği 2.5cm bnmki, çok rahat uyuyor gece gündüz orda yatıyor. nereye yatırırsam yatırıyım bebeğime temas eden mutlaka bu oluyor.terletmiyor. 2 boy var bende hem beşiğine uygun 80*40 hem de yatağına uygun 105*60.


Maliana

nisannn :lateks hangi markanin aldınız?Cevaplamak için Üye ol