Memeyi reddetme:(

Pinaro soruyor: 4

4.5 aylık kızım bir haftadır memeyi reddediyor burda yazılanları okudum ve uyguladım karanlık ortam yüzünü örttüm yaka oyuncak astım.Hepsini denediğim zaman aldı ama ikinci seferde almadı.Biberonla biraz süt verip arkadan tekrar memeyi verdim birkaç kez çekip acayip ağlamaya başladı(ki gögsüm çok doluydu biberon gibi süt geliyordu nerdeyse)..silikon uçla emdi bir gün ikinci gün onuda almadı.şimdilik sağıp biberonla veriyorum malesef ama 2 gündür ağlaya ağlaya mahvoldum.Hep pompa olayı çok yorucu onuda geçtim hadi 1.5 ay daha sabredip sağıp veririm ona canım feda ama emzirme duygusunu tadamamak çok fena:(hazır değildim buna henüz pat diye bıraktı ne yapabilirim yardım edin.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Pinaro

ayrıca kucağıma yatırdığımda sanki bir yeri acıyormuş gibi ağlamaya başlıyor.yatarak emzirmeyi denedim onuda almıyor.gece uykuluyken bile denedim anında gözlerini açıp çığlık çığlığa ağlamaya başladı ne yapıcam ben..:(biberonla akşamları bir kez yatmadan süt veriyordum.Biberonun etkisi olabilir mi acaba..alışmasın diye medela nın calma biberonu kullanıyorum ama..


Di

Bu reddetme bizde de olmustu. Azcik sabir cok fazla azim lazim.. Ama inan gececek. Uyuttuktan sonra emzirin, yaklasik bir ay oyle yaptim o donemde. Ek gidaya tam gecince de reddedecek hazirlikli olun. Kosarak ziplayarak bile emzirmisimdir.


nurcan_eymen_efe

biberondan kaynaklanabilir,birde emzik kullanıyormu onunda etkisi olduğunu düşünüyorum.hemen mama falan vereyim demeyin sakın,benim oğlumda malesef beni emmeyi bıraktı.aç bıraktığınızdada mı emmiyor.uykusunun en ağır olduğu zamanlardada deneyin.o yatsın siz üstten verin.göğsünüzün ucuna tatlı sürün.çok acı bir duygu ama kendinizi kahretmeyin.insan zamanla nelere alışıyor.umudunuzu yitirmeyin ben hala ara ara veriyorum,dün emdi hatta ama süt pek gelmeyince bıraktı.sağarkende düzenli aralıklarla sağın.3 saatte bir gibi.yoksa sütünüz az üretilir.
Allah yardımcınız olsun,inş. tekrar emer


Pinaro

merhaba bugün konrtolü ve aşıları vardı doktoruna durumu anlattım.Aç bırakın çok aç kalınca alır dedi.Denedim ama morardı resmen.Bu durumda kötü oluyor daha çok ağlamaya alıştırmak bence bu çünkü ağlıyorum bana biberon veriyorlar diyor bence.ve daha çok ağlıyor.Uykusunda denedim ilk bir kaç gün gece uyku arasında alıyordu ama şimdi onuda almıyor..
aç bırakmak da çare değil bide obur benimki max 2.5 3 saatte bir 100ml süt içmek istiyor.
mama (aptamil)çok çaresiz kalırsam veriyorum ama oda gece uykusunda.zaten çok içemiyor onu..anne sütü daha çok içebiliyor kıvamından falan herhalde..
valla bu gün ne şirinlikler yaptım yattı kucağıma ama bu seferde memeyi yalıyor:)
kaşıklada içmiyor sütü onuda denedim.
şaşırdım ne yapacağımı...:(((((((((Cevaplamak için Üye ol