2'Lİ TEST

Fundaaa soruyor: 8

Çarşamba günü 2'Lİ TEST yaptırdım,sonucu pazartesi çıkacak :( sonucumu merakla bekliyorum,off zamanda geçmiyor :( :(  2'li test sonucu kötü çıkanlar öncesinde ultrasyonda hiç kötü bişeyle karşılaştılar mı;ense kalınlığı,gelişim geriliği vs

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ozgu_naz

testi almadan önce de gatey normaldi görüntüsü. ense ve burun kemiği yani. ama bunlara çok itibar etme. bütün testleri kötü çıkan bir arkadaşım amniyosentez yaptırdı o temizdi. nefiste bir kızı var. ultrasona özellikle deyatlı ultrasona güven. diğerleri sonuçta istatistiki bilgiler. içini ferah tut.sonuçları da paylaş lütfen:)


berenimo

Merhaba,
Bence bu testleri bu kadar öenmsemeyin, yani yaptırın tabii, doktor ne öneriyorsa o testler yapılmalı, ama sonuçlarını bu kadar endişe ile beklemeniz sizi de bebeğinizi de olumsuz etkiler.. Sonuçta sadece istatistiki veriler bunlar, 2li ve 3lü test tamamen istetistiki verilerdir demişti doktorum bana.. bebeğe özel birşey söylemişyor yani, sizin ve bebeğinizin verilerinin istatistiki olarak hangi alana düştüğünü çıkarıyor sadece..
hiç kafanıza takmayın, ve bu testi bile yaptırdığınızı unutun, sonucun öğrenileceği güne kadar..
Hamileliğinizin tadını çıkarın derim..
Sağlıklı bir doğum, bebeğinizle mutluluklar dilerim..


burcuveduru

hamilelğim sırasında gördüm ki bu ikili tarama, dörtlü tarama vs. gibi testlerde çok sıkıntı yapmamak gerekiyormuş. anlamadığım nokta şu olmuştu; ikili taramada sonuç iyi deseler bile bunun hiçbir anlamı olmuyor; dörtlü taramayı bekleyecesin diyorlar. dörtlü tarama da benzer şekilde amniyosentezi bekleyeceksin diyorlar. amniyosentezde de genel olarak bir sorun yokmuş diyorlar. sonuçta bu tarama testleri bir olasılık değeri veriyor ve test sonucu olasılık 50'de 1'se kötü diyorlar (yani bu zaten oldukça düşük bir olasılık). bu konuda stres yapan tüm tanıdıklarım sonradan rahat nefes aldı. bu testler tabi ki önemli ama bence rahat olun derim :) 


burcuveduru

hamilelğim sırasında gördüm ki bu ikili tarama, dörtlü tarama vs. gibi testlerde çok sıkıntı yapmamak gerekiyormuş. anlamadığım nokta şu olmuştu; ikili taramada sonuç iyi deseler bile bunun hiçbir anlamı olmuyor; dörtlü taramayı bekleyecesin diyorlar. dörtlü tarama da benzer şekilde amniyosentezi bekleyeceksin diyorlar. amniyosentezde de genel olarak bir sorun yokmuş diyorlar. sonuçta bu tarama testleri bir olasılık değeri veriyor ve test sonucu olasılık 50'de 1'se kötü diyorlar (yani bu zaten oldukça düşük bir olasılık). bu konuda stres yapan tüm tanıdıklarım sonradan rahat nefes aldı. bu testler tabi ki önemli ama bence rahat olun derim :) Fundaaa

turkuaz_naz paylaşırım tabiki ama beklemek zor işte korkuyor insan :( :(  berenimo gerçekten etkiliyor hamileliği ah birde sonuç alınacağı güne kadar aklımdan çıkabilsem :( :(  durununannesiteyze  çok haklısın  CEVAPLAR İÇİN TŞKRLR


gulkiz

sevgili funda ben iki bebek dünyaya getirdim ikisindede ikili testim kötü çıkmıştı. ilk kızımda ikili test kötü çıkınca üçüncüyü önerdi doktor ve sonuç iyi çıktı sevindik.ikinci bebeğimde yine aynı orun çıkınca defalarca doktora üçlü teti yaptırma için gittim fakat yapmadılar,tabi ikinci bebeğimde farklı bir dr. gitmiştim. sonuç kötü çıkınca amniyoentez yaptırmayacağım için üçlü teste gerek yok demişlerdi ikinci bebeğim için. fakat ayrıntılı ultraona iki kez girdim ve sonuçlar iyi çıktı dr.sağlıklı bir bebeğin olcak hiç merak etme dedi ve ben ona günenerek doğumumu bekledim. Allaha şükür şu an çok sağlıklı iki kızım var ama doğum yaptığımda kendime geldiğimde çok tatlı sağlıklı bir bebek dediklerinde dünyalar benim oldu ve hep allaha şükrettim çünkü birincisinde üçlü tesle en azından emin olmuştuk ama ikincisinde yaptırmayınca üçlü teti hep acaba diye aklıma takıldı.
Fakat şurasıda var sonuçta bu testler olasılık testleri kesin sonuçları vermiyor.Bana göre ayrıntılı ultrason daha net sonuç veriyor çünkü orada parmakları bile tek tek sayabiliyor.Midenin boşmu dolumu olduğunu bile görmüştü bizim doktor.Sağlıklı olarak bebeğini kucağına alman dileklerimle sevgiler.
ve


Fundaaa

gulkiz ne kadar güzel açıklamışsın çok teşekkür ederim,kızlarının sağlıklı olmasınada çooook sevindim,inş bende sağlıkla kucağıma alırım


gulkiz

İnşallah arkadaşım hiç morelini bozma,ben çok sıkıntı yapmıştım. Bu arada kusura bakmayın arkadaşlar yazım biraz bozuk acele  yazmıştım ve okumadan göndermiştim iki bebekle uğraşınca her şeyi çabuk çabuk yapıyorsun:)) 


Cevaplamak için Üye ol