çocuk neden bizi sevmiyor

parlamaya39 soruyor: 7

 2014 doğumlu oğlum , canımızın içi , onu herşeyden sakınır korururuz bir dediğini 2 eder ne isterse yaparız  hasatalanınca uymayız, öksürdüğünde eyvah derız yanına koşarız , ne isterse alır, nereye gitmek isterse gezdiririz.

1 aydır devam  baba sen git , seni istemiyorum, anne seni sevmiyorum ama sen beni seviyormusun? gibi abuk sorularla karşılaşıyoruz.

Neyse gecen hafta servısle okula gıttık bugun ıcınde sabahın 6:45 kalkıp 7:20 de evden cıkan ıkı tıpız hadı araba geldı servısten bugun bıraz gec gıtsın  keyıf yapsın dedım ama gel görki oğlum benım yenı aldıgım kazagımın üzerine tükürdü ben biraz seis yukseltım napıyorsun dıye sonra aglayarak senı sevmıyorum dedı o an artık sabrım kalmamıstı fevrı ve hatalı davrandım hayatta vurmam hayatta bağırmam dıyen ben her kısınıde yaptm kendıme hala kızarım. Neden ama niye sevmiypr ben neyaptım kı ona sevmekten başka ona heristediğini almak ve herşeyine  izin bermem özgür olmasını sağlamaktan  başka babasıda elınden gelenı yapıyor ama yaranamadık. Varsa yoka dede  bu d ayrı bır etken bızı neredeyse yok sayıyor  .

Çok üzgünüm.. Kiminle konuşacağımıda bilemedım. #erkekçocuk, #sevgi 

 

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


cancun

Anladığım kadarıyla çalışıyorsunuz. ne zaman çalışmaya başladınız? işten eve döndüğünüzde çocuğunuzun öz bakımı ile birebir ilgilendiniz mi bebeklikten itibaren?  Sizinle birlikte yaşayan anneanne dede var mı? parlamaya39

ben emır doguduktan sonra işe araverdım 4 sene kadar son 11 aydır calısıyorum anne baba bızımle deıl. herkes kendı evındee emırle devamlı oyun oynayan bır anneyım saklambac de arabalarla yarıstır de  ev yap legolardan ve  hamurlardan yemek yap hepsı var bende bır de aksamları eve gelınce ona kıtap okurum vs  hayır lafını hıc kullanmam aksıne anlatırım ne ısterse ne yapmak ısterse serbestır ev senın derım ıstedıgın sekılde oyna dagıt ye derım mesela o da bunu fırsatta cevırmez sorar hep krese 1 bucuk yıldır gıdıyor. Akıllı aslında , ama herseferınde bırdaha yapmayacagım dıyor ve yapıyor .... 

Dedesı cok duskun ıkı torunu var dedenın bırı bızımkı dıgerı kızının kı ıkısıde erkek onlarla delı gıbı oynar gezdırır ve  cocuk ötesı olur her ıstedıkelrını de alır salı persembe cumartesı dedeğle vakıt gecırır hep dedeyı anlatır ama bızı anlatmaz bızı unutuyor derız

Oyzuden bır onlemde koymam gerek...


deryakuzusudefne

Merhaba, sevmiyor değil tabi oğlunuz sizleri, maalesef 4-5 yaş atağı deniyor,  bizde yaşıyoruz...Erkekse babaya kız ise anneye düşman olurmuş :(, netten okuyun isterseniz aynı şeylerimi yaşıyorsunuz.Kolay değil geçecek diyorum bende hep. Hiç bitmiyor sendromlar, kolay gelsin.


ssebnemm

Hadi yaaa demek genelde olan bir durummuş çok şaşırdım ben de bir tek bizim sıpa uyuzluguna söylüyor saniyordum. Bizimki de istediği olmadığında 'seni sevmiyorum' diye ağlamaya başlıyor. Ben de ' ben seni çok seviyorum' diyorum şapşal gibi kalıyor :) ama hiç gerçekten beni sevmedigini düşünmedim benim çocuğum sonuçta her ihtiyacını görüyorum haddinden fazla seviyorum beni sevmek zorunda :)


cancun

sevmiyorum dediğinde sevmediğini düşünmüyorum ben. kızgınlığını bu şekilde gösteriyor benim oğlum da oyun oynarken istediği gibi olmazsa bu tarz tepkiler veriyordu. bir ara bir şeyleri atma fırlatma çığlık atma dönemi olmuştu. unuttuğum başka şeyler de vardır. genelde siniri geçene kadar tepki vermedik. o dönemi atlattık. bizim bu tarz olaylar kreşe başladığında çıkmıştı (4 yaş). bence bütün gün kreşte kendine hakim olmaya çalışıp evde en küçük şeyde bize patlıyordu:)) kreşte çok yoruluyordu ya da disiplin fazla geliyordu.  4-5 biraz da 6 yaşta böyle bir dönem yaşadık biz de:)) siz kreşteki durumunu da bir sorgulayın dile getiremediği bir sıkıntısını bu şekilde dışa vuruyor olabilir. kreşte duygularla ilgili bir şeyler öğrenmiş onu dile getiriyor olabilir. bizimki kreşte üzgün, mutlu bir şeyler öğrenmişti habire ağlayıp ben çok üzgünüm dediği bir dönem vardı. 4 sene evde sizinle kalmış bir çocuk aslında hala sizinle evde kalmayı istiyor olabilir ve kendini de böyle ifade ediyor olabilir, sabah sabah kreşe gitmek bütün gün orada olmak onu çok yoruyor olabilir. ama ifade edemiyor olabilir. bence dedeyle güzel bir ilişkisi varsa hiç bozmayın o da bir rahatlama şekli onun için. 

bir de gerçekten anne baba bağlanmasını sağlayamamış onları benimsememiş olma durumu olabilirdi ki bence sizin durumunuz bu şekilde değil. kuzenim böyle bir durum yaşadığı ve çok zorlandığı için biliyorum. cansubk

Sizi seviyor dönemsel bi durum .bende çok ağlamıştım hatta niye böyle diyor diye :( babaannesine gitti 5 gün gelmiyor sevmiyor gerçekten dedim :( ayyy ama sonra bi ayıcuk buskivi vardı kolunu açmış anne bak benim gibi özlemiş seni dedi :) Yani istediği olmayınca hemen sevmiyoru diyordu.Sonra su verdim mesela seviyorum artık diyordu.sonra konuştuk bana bapırdığı bi gün .bak dedim bana bağırdın kızdın kendimi nasıl hisseettim çok üzgün hissettim .Ama seni halen seviyorum .sen bana kızarken beni sevmiyormuydum evet aeviyorum dedi.O zaman kızgınlık öfke korku bu duygular gecicidir onlar 5 dk sonra geçer .Sevgi geçmez kızsak bile bitmez .Çünkü kızgınlığımız geçince şimdiki gibi sarılıl mutlu oluruz .Yani duyguları anlattım aslında biraz.ben de sana bazen kızdığm zaman seni sevmeye devam ediyorum ay ı senin gibi dedim .sen bana kızdığın zaman ne hissediyorsan onu hissediyorum diye .şimdi bana bağırdığı kızdığı zaman kendini üzgün mü hissettin diyor :) Özür diliyor.Bende aynı şekilde tabi :) sabredin siz ılımlı yaklaşmaya daevam edin.Makina değiliz gerçekten bazen sabrımız taşıyor evet ama gececek :) 


parlamaya39

Herkese Merhaba, 

Öncelikle soruma yanıt alabildiğim için teşekkür ederim. Yalnız olmadığımı anladım ve yazdıklarınız bana güç verdi   . 

Bende sizin gibi düşünmeye başladım, benı sevmıyor degıl aslında yaptıgım seyı sevmıyor olabılır yanı anlam karmaşası olabılır daha yenı ogrenıyor duyguları kişileri ve kendini ortaya koyma döneminde bu yuzden de kendısı ıfade etme şeklı bu  sayenızde boyle dusunmeye başladım.

SON 3 gundur senı sevmıyorum lafını duymuyorum aksıne senı sevıyorum anne sen ben hasta olunca bana bakıyorsun, benımle oynuyorsun, ıhtıyacım olan herseyı alıyorsun , yemek yedırıp banyo yaptırıyor gezdırıyorsun dıyor . Bende bu mu dedım? Anne aynı zamanda arkadasındır  oyun arkadasındır yemek arkadasındır gezerken bırlıkte guldugun agladıgın  ınsandır dedım. O da komık bır cevapla hadı agla anne sen hep guluyorsun hıc agladıgını gormedım dedı ıste cocuk aslında yasadıgımız seyler uzuluruz ıcımıze atarız ve ona yansıtmayız yeter kı o uzulmesın mutlu olsun dıye .
Cevaplamak için Üye ol