Tuvalet eğitimi için doğru yöntem??

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


_yasemen_

BENCE 1SABAH UYANIP anneee çişim var demesini beklemeyin 4yaşından aşağı olmayabilir.

bence 1 sabah uyanıpta artık bez yok külot var artık çişimizi kakamızı tuvalete yapacağız diyerek tuvalet eğitimine giriş yapsanız daha iyi olur gibi geldi bana.


revve

Bence kızınız hazır..Sizde hazırsanız artık bez bağlamıyacağınızı onun büyüyüp abla olduğunu söyleyerek bezini hiç takmamak üzere çıkarıp başlayabilrisiniz..


irmiksmum

Bizde hemen hemen 2 aydır yazla beraber yarı zamanlı bezsiz dolaşıyoruz bence sizde artık külota geçebilirsiniz. Ne kadar az bezine yaparsa kar kardır mantığıyla kimi zaman 3 gün üst üste kazasız geçiyoruz sadece aksam yatarken takıyorum bezini hemen hemen 12 saat uyuyor çünkü mutlaka saabaha karşı uyandığında biraz yapıyor, kuru kalktığı sabahlarda olmaya başladı ama mesela:)


Gün içinde sürekli siz teklif ediceksiniz, kimi zaman oyunla karışık tuvalete götürüyorum bende ve hemen yapıyor:) Birde mümkünse benim onerim direk klozet adaptorune geçin oturaktan kurtulmaya zaman ayrılmamış olur.

Taşınmadan dolayı size bir zorluğu olacaktır, perinin etkileneceğini düşünmüyorum.
Kolaylıklar:)


ozzy1996

Öncelikle size kolaylıklar diliyorum.size şunları tavsiye edebilirim(tecrübe ile sabittir)1:sabır2:tuvaletini tutamadigi zamanlarda sükunet 3:örnek göstererek sevdirip,rahatlatmak 4:gece uyuduktan sonra bezini bağlayın.5:abartmayip,doğal davranın ve asla camasirin kalmadı diye korkutmayin çünkü belki tuvalet egtimi verirsiniz ama çok daha başka sorunlarla karşılaşırsınız...inşallah bir faydamiz dokunur...selamlar...


Elif_Ezel

Ben de 26 aylıkken başladım tam olarak olayın oturması 1 ayımı aldı ama siz önceden hazırlık yapmışsınız yani çok daha çabuk olacaktır.Benim fazla olarak söyleyeceğim tek şey beze tamamen elveda deyin. Yani gece de bağlamayın. Bizde olay şöyle gelişti ilk 1 hafta hep altına yaptı ve altına her yaptığında suçluluk duyarak ağladı.Lazımlığa ve ya tuvalete çok zor oturdu ve kabul etmedi.Sonra eline telefon verdik öyle yarım saatte bir otutturduk ilk önce günde en fazla 3 kez çiş yakaladık ama hep otutturduk. Bir kaç gün sonra eliyle kilodunu tutmaya başladı ve hemen tuvalete oturttuk.Şimdi anne çiş diyor gidiyoruz. Gecelere gelince altında alez serili ve mutlaka 2 kez uyku arasında lazımlığa oturtuyorum yapıyor.Biz de en büyük sorun kaka oldu çünkü tutmaktan kabız oldu daha yeni düzeliyor. 

Ben tüm hikayeyi anlattım umarım işinize yarayan bişeyler çıkarfattololo

Bizim loloda su iki sey ise yariyor. 1- oyuncaklara cis yaptirip caktirmadan kagit atiyorum lazimliga, babaya gosterip oyuncagi opuyoruz. Aferin diyoruz. O aferimler benim olacak hirsiyla hemen o da yapiyor

.2- cisinin geldigini anlayinca hadi git yap demiyorum, yapalim demiyorum hayatta gitmez, ben diyorum ki "uffff cok cisim geldi nereyebyapicam. Lolo beni tuvalete gotur , hemen goturuyor, hani nasil aypicam diyorum o oturmak istemeyince bilmiyorum yapamiyirum diyorum, oturup yapiyor.

Cunku oyundan kalkip gitmekmistemiyor ama ben boylenyapinca kalkiyor hemen elimi tutup goturuyor. Lazimliklarimiz da karsilikli. Hatta cis yaparken elele tutusuyoruz uzanip, cok hosuna gidiyor.


fattololo

Sen klozetin karsisina oturt. Bizim bir lazimlik begenmemisti hanfendi yenisini aldik. Poposuna yapisiyordu, sinir oluyordu, oturmak istemiyordu. Ayaga kalkarjen lazimlik da onunla kalkiyordu ondan gicik oldu. O da benimlazimligim oldu :)

O nedenle elele yapiyoruz. Artik son 1-2 haftadir, kendi yapiyormkendi dokuyor, pantolonunu cekiyor. Nasilsa hergun banyo yapiyor diye takmiyorum ay poposunu silemedim diye, tabi kaka yapinca mutlak siliyorum da cagiriyor cunku popo havada, oyle komik bir durusu var ki, eller yerde, dizler bukulu degil popo havada annniiieeee sillll diyor. Cisler de tamamen tek basina, kendi siliyor ama pek iyi silmiyor, nasilsa banyo yapiyor yatmadan

Elele cis yapmayi ama cok cok seviyir


sunny

ben de kızımla 3-4 gün önce başladım, şimdiye kez sadece 2 kez kaçırdı altına. tuvalet eğitimi en korktuğum şeydi oraya buraya işeyen inat eden çocuklar aklıma geldikçe yandık diyordum.

 ama çok rahat geçiyor. çişin var mı diye soruyorum gel tuvalete diyorum saat başı götürüyorum, yapıyor. bazen nazlanırsa yaparsan ödül vericem diyorum biraz çikolata veriyorum. tuvalete yapmanın iyi birşey olduğunu anladı ne zaman yapsa alkışlıyorum. gece de takmıyoruz bezi, uyumadan yaptırıyorum şimdiye kadar maşallah hiç yapmadı yatağa da. çok kolay alıştı benim kızım çok şükür :)ozlemkaan

benim oğlum 2,5 yaş+ 2 aylık 3 gün önce tuvalet eğitimine başladık.Tuvalete gidince çişini yapıyor ama bazende kaçırıyordu yada yaptıktan sonra haber veriyodu.Acaba yapmadan önce haber verirmi bigün diye düşünürken busabah uyandıktan 5 dk sonra anne çişim var dedi.Üstelik gece altını bezlememe rağmen kupkuru kalktı.Sanırım başardık darısı tüm annelere:)


lopikcim

4 gündür biz de bezi attık, henüz çişim -kakam geldi demiyor ama götürünce de %80 yapıyor dün sabahtan beri, mesela dün hiç çiş kazamız olmadı..Tuvalete bir oyuncağıyla gidiyoruz, Minnie senin çiş sesini dinlemek istiyormuş diyorum, şırr sesini duyunca o kendisi bak Minnie bu çiş sesi diyor:-))) Dışarıdayken de 2 kez ağaç altlarını ziyaret ettik, Wc olmayan yerlerde..Cevaplamak için Üye ol