Sezeryan doğumdan sonra ne zaman kalkıp ev işlerine başladınız?

Rectugpoyaybat soruyor: 8

Merhaba arkadaşlar 9gün önce 3.çocuğumq doğum yaptım diğerli normal bu sezeryan oldu ve bi türlü kalkamıyorum dikişlerim ağrıyo iş yapmaya başlayınca e malum 2 çocuk daha var hemen toparlanmak istiyorum sizler ne zaman ayağa kalkıp iş tutmaya başladınızz benimşe paylaşır mısınız?? 

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


mutluannelif

2-3 gün sonra başlayanlardanım. Şikayetim de olmamıştı. Dikiş yerleri acıyor bi süre filan ama çamaşır da astım yemek de yaptım iki bebeğime de doğumlarından itibaren kendim baktım. Eşim destek oldu elbette. Doğum sonrası bebeklere sadece anne ve babanın bakması gerektiğini düşünüyorum. Tabii annede bir sorun yoksa. Lohusalık hali biraz psikolojik. Bebeğin en çok size ihtiyacı var. Sizin de ona. Ameliyat sonrası yatmaktan çok hareket etmek iyi geliyor bünyeye. İki sezaryenimde de hemen ayaklandım.

Canınız yanıyorsa kendinizi çok zorlamayın, 2 çocuk da olunca epey iş olur en güzeli yardım edebilecek yakınlarınızdan yardım almanız. En azından diğer 2 çocukla ilgilensinler.


FeyzaZ

Öncelikle hayırlı olsun. İki doğumum da birbirinden farklıydı. İkisi de sezaryendi. İlkinde 20 gün kalkamamıştım, bunalımı da cabası. İkincide 5 gün sonra iş yapıyordum. Eğer kalkamıyorsanız vardır bir sebebi sıkıntı yapmayın. Vücudunuzun dinlenmeye ihtiyacı var demek ki.


kirem

ben de üçüncü günü bebeğimi kuvezden almaya hastaneye gitmiştim. sonrasında biraz sızlamalarım oldu ama çok zor değildi. bünyeden bünyeye değişiyor. yine de sezeryan-normal farketmez 40 gün anneyi yalnız bırakmamak gerekiyor. suya sabuna üşütmemek amacıyla fazla temas etmemek lazım. lohusanın mezarı 40 gün açık kalır derler. zaten yorgunluk da oluyor uykusuzluk nedeniyle,bunalım da olmuyor değil. yardımcı birileri iyi olur.


dilrubaa

Bence bu kadar kendinize yuklenmeyin, yardim alacak birileri varsa mutlaka yardim alin dinlenin siz. Mukemmel olmak zorunda degilsiniz herseye yetmek zorunda degilsiniz, birkac ay yaniniza birileri olsun buyuklerle ve isleriyle onlar ilgilensin. Siz dinlenmenize uykunuzunu almaniza bakin. Ilk bir ay hicbir seye dokunmadim emzirdim ve uyudum. Iyiydim ama yorgundum, bana iyi geldi oylesi. Yardim alacak kimseniz yoksa en azindan ev icin yardimci alin. Kolay gelsin cok zorlamayin kendinizibayselif

lohusayken bende etraftan yardım alınması gerektiğini düşünüyorum , hele ki sizin iki tane daha çocugunuz var ve ikisi bebek sayılır , bence olabildiğince yardım alın , bir müddet yatın, iş yapmayın.

en kısa zamanda toparlanırsınız insallah.


Rectugpoyaybat

Arkadaşlar allaha şükür sonunda kalkabildim bugün 11.günüm yatmak çok zor geldi allah kimseyi yataklara düşürmesinn 🙏��


noronoro

Allah analı babalı büyütsün bende iki ay önce normal dogum icin gittim bebegimin kalp attimi yavaslayinca sezaryan dogum yaptım çok kötü bi doğum du :( 

2,5 gün sonra eve geldim yanımda kalicak kimsem yoktu hemen is yapmaya başladım çok ağrım oldu sürekli minoset içtim yara şişmedigi sürece sorun olmaz 


elifnazar

1hafta sonra...


Cevaplamak için Üye ol