Tek göğüs ile emziren var mı?

nilaysun soruyor: 9

Eskiden iki göğsümle emZirirken bi taraf azalmaya başladı artık tamamen gitti şimdi sadece tek göğsüm ile emziriyorum biti büyük biri küçük duruyor bu düzelecekmi emzirme süreci bitinceye fikri olan yada Başına gelen varmı? Yada süt gelmeyen diğer göğsümden süt gelmesi için yapmam gereken birşey varmı?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


sLnKA

Göğüslerin birinden daha cok daha az süt gelmesi ya da birinin digerinden hızlı inmesi vs cok yaşanan bi durum. Emzirme tamamen bitince göğüsler eski haline dönecektir sanırım. Benim de biri hep daha büyük ve daha dolu oluyordu ama hiç tek memeye düşmedim. Ama bir arkadasım oldukça uzun da sure tek göğsünü emzirdi.

Digerinde sütun artması icin beneğin az da olsa onu da emmesi ve her emme sonrası süt pompası ile sagmaniz işe yarayabilir.


ilknurbade

Benim kizim da sol memeyi almamaya baslamisti. Emmedigi icin sol memede süt azalmisti. Uyurken emmedigi memeyi verin emdikce sut gelir.


dilrubaa

Sag memede daha cok sut vardi hep, hatta cok oldugu icin kucukken o memeyi sevmezdi aglardi filan fazla geldigi icin. Bi donem reddetti filan ama sonucta sag meme kaldi ona :) 1,5 yasina dogru tek memeye gectik, yaklasik bir sene tek meme emzirdim. Sorun olmadi hem sutum coktu hem de benim kizim buyumustu zaten tek memeden emerken. Size onerim biten memeyi de vermeniz hatta pompayla sagmaniz ki sut gelir bence tekrar. Bi de emdigi muddetce baya bi fark oluyor iki gogus arasinda biri buyuk biri kucuk, memeyi birakinca duzeliyor, ikisi de kucuk oluyor :)


ponyy

ben tek meme emzirdim doğumdan itibaren. diğerinde süt olmadı.

11 ay tek meme emzirdim.

sonra eski haline döndüfebruary

ilk oğlum 4aylıkken, sol memeyi bıraktı. 28aya kadar sağ memeden emdi..ikinci oğlum 2 haftalıkken sol memeyi bıraktı, 8ay boyunca sağ memeden emdi..benden kaynaklı bir sorun sanırım..ne yaptıysam sol memeden çok süt gelmedi..ve diğerine göre daha küçük..yani tek meme ile çocuk büyüttüm.ama benm sütüm her 2 çocuğumda da hep azdı, mama takviyesi yaptım..


hlymrt

Benim oğlum 18 aylık tek meme emiyor 3 aylıkken kendiliğinden istemedi sol tarafı halen daha emiyor inşallah biraknca düzelir çok rahatsız edici


nilaysun

Teşekkür ederim model oldu biraz bana . Süt yapıcı şeyler daha çok neler peki ?


february

bol sıvı tüketin..ben humana stel tee, lactamil gibi ürünler de içtim..ama pek fayda görmedim..bana süt yapan en güzel şey UYKU oldu..uyursam sütüm oluyordu..uykusuz kaldığımda hiç sütüm olmuyordu..


meltemy

kızım 22 ay emdi ve hep tek meme ile devam etti,sağ memeyi doğru düzgün emmedi bile,bir ara ciddi şekilde boyut farkı vardı iki göğüs arasında ama sonra zamanla aynı boyuta ulaştılar hiç merak etmeyin :) 

süt artışı için bol su, bebek uyuduğunda sizin de uyumanız,dinlenmeniz önemli.bir de ben kızım 3 aylıkken işe başlamak zorunda kalmıştım,uykusuzluğum en üst seviyedeydi,sütümün devamlılığı konusunda humana steel tea nin çok faydasını gördüm ben o dönemler.kolaylıklar ve bol sütlü günler diliyorum size...


Cevaplamak için Üye ol