Diş mi, alerji mi, başka bir sorun mu ?

fistikcik soruyor: 2

Merhabalar,
Kızımın bir kaç gündür pek keyfi yok. Normalde çok daha neşeli, kahkahalarla gülen, oyuncaklarıyla kendi oyalanabilen bir bebektir. Ama bir kaç gündür sürekli olarak "eeeeee" sesine benzeyen bir mızıldanması var. Dikkatini dağıtmadığımız her anda (yani şarkı söylemek, kucakta hoplatmak gibi...) mızıldanmaya başlıyor. Bir sıkıntısı olduğu için böyle yaptığını hissediyorum, ama ne olduğunu bulamıyorum. Ateşi yok, soğuk algınlığı yok. Dişi henüz çıkmadı, belki onlar ağrıyordur.

4-5 gün önce yanağında mercimekten biraz daha büyük, içi sulu bir alerji çıktı. Daha önce de vücudunun çeşitli yerlerinde ufak kızarıklıklar olurdu, ama çıktıklarının ertesi günü kaybolurlardı. Bu onlara benzemiyordu ve hala tam olarak geçmiş değil.

Ayrıca hırıltılı nefes alıyor. Doktora götürdüm, bunları anlattım. Göğsünü dinledi, göğüste bir şey olmadığını, belki burnunun tıkanmış olabileceğini söyledi. Alerjisi için domates, portakal ve buğday ürünleri vermememizi söyledi ve bir krem yazdı. (Kendi doktorumuz o gün yerinde yoktu, bu doktoru da çok ikna edici bulamadım açıkçası).

Ama bütün bunlar bana neden bütün gün sıkıntılı sesler çıkardığını açıklamıyor. Internette araştırınca bu şikayetlerin bütününe (hırıltılı nefes alma dahil) besin alerjisinin sebep olabildiğini okudum.

Ne dersiniz ? Benzer şeyleryaşayanlar var mı aranızda ? Diş çıkarırken mi böyle inler gibi sesler çıkarıyorlar ? Yoksa besin alerjisi mi sebep ?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ayberke

Bizim dişerimiz hep problemli çıktı.Ateş, burun akıntısı,iştahsızlık,hapşırık, keyifsizlik huzursuzluk, burun tıkanıklığı gece uyumama(burnu tıkantığı için nefes alamazdı)Ama hiç hırıltı yaşamadık.Bu nedenle belki besin alerjisi olabilir diye düşünüyorum ama dr değilim.Yanlız ek besine erkenmi başladınız.(7 aylık)Çünkü biz ek besine başladığımızda her besini 3 gün denedik.DR alerji olursa anlayalım diye.Birde besin alerjisi ise hiç alerji yapmadıını düşündüğünüz besinleri verinki alerjik durum ortadan kalksın.Geçmiş olsun.


fistikcik

Cevabınız için teşekkürler, umarım diş geliyordur ve bu süreci en kısa zamanda atlatırız. Farketmediğimiz başka bir sıkıntı olmasından endişelendim.Cevaplamak için Üye ol