Yenidoğan için gece lambası

kuzusum soruyor: 6

Merhaba hanımlar,
Doğumum yaklaştı hayırlısıyla. Merak ettiğim şu: Yenidoğacak bebeğim için odada bir gece lambası gerekli midir, gerekliyse şekli, ışık rengi vs. nasıl olmalıdır acaba? Bir de nerden alabilirim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :))

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ozalp07

gece lambası olrak bilmiyorum ama  ışığı açıp kapama düğmesini değiştirebilirsiniz. yuvarlaklar var açıldıkça ışık açılıp kısıldıkça kısılıyor. onlar daha kullanışlı olabilir gibi.


GOGO05

bence kesinlikle şart çünkü gece ve gündüz ayrımını öğrenecek belli bi süre sonra ışığı açmak uykusunu kaçırabilir bide akşam olduğunda loş ve sessiz odaya geçip emzirirsen daha kolay uyuyor benim oğlum çok şükür 40 günden sonra gece gündüzü ayırt etti hala 7,30 oldumu gece uykusuna yatar maşallah diyimde hayırlı doğumlar bebişiniz sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah


NORTH_TAN

Bizde lambanın düğmesini dimerli yaptık. Çok kullanışlı , tavsiye ederiz.

http://kuzeytan.blogspot.com/2010/02/bebegim-icin-aldiklarim.html


dileksem

Dimmerli bir isik isini gorur. Nacizane tavsiyem bebegin gece kakasi bitince odadan lambayi tamamen kaldir. Hepten karanlik olsun. Ben oyle yaptim. Faydasini gordum. Hayirli dogumlar.


jildando

bende gece lambası kullanmadım, gece bez değiştirmem gerekirse ufak bir feneri açıp sadece popoyu aydınlatacak şekilde yatağa koyardım, işim bitince de kapatırdım, şimdide gene gece herhangi birşey için ışık gerekirse yan odanın ışığını açıyorum o da yeterli oluyor.
Sonuçta dışarıdan gelen ışık oluyor gözünüzde karanlığa alışıyor zaten.


eminEnes

ben abajur aldım 15 watt lık lamba kullanıyorum..bizi de rahatsız etmiyor Cevaplamak için Üye ol