bosh 86513çamaşır kurutma makinesi aldım ayarladığım süreden çok farklı??

sanat soruyor: 8

arkadaşlar bosh 86513 çamaşır kurutması aldım dolap kuruluğu + hassaa+kolay ütüleme seçtim 1200 devire ayarladım 02:36 dakika ile başladı daha 20 dakika geçmeden 47 dakikaya düştü 47 den 41 kadar düştü yaklaşık 5 kez falan 41 den tekrar 47 çıktı sonunda geri saymaya başladı.bu makinenin beyni mi bozuk bu sorunla karşılaşan varmı bosh olsun iyi olsun dedim pişman oldum daha ilk kullanıyorum bugün geldi makinem.yarın hemen servise haber vereceğim:(((

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


AOA

Sanırım içindeki çamaşırın miktarına ve ıslaklığına göre süreyi ayarlıyor. O yüzden süre değişiklik gösteriyor olabilir. 1-2 kez kullan, ondan sonra çağır bence servisi. 


sanat

iyi güzel arkadaşım ama gece 01:45 makine hala kurutmayı bitirmemiş ve 26 dakikalardaydı kapatıp aldım çamaşırları 3 saati geçti çünkü .bakalım servis ne diyecek bu kadar uzun süreceğini sanmıyorum.fikrin için sağol yinede:)


AOA

Hımm o zaman bir sorun olabilir. Ben Beko kullaniyorum. Tam kapasite çalıştırdığımda bile maksimum 1,5 saat sürüyor kurutma. 


sanat

servis geldi tüm kontrolleri yaptı ıslak olan çamaşır varsa o yüzden çalışmıştır dedi.sensorlar ıslak çamaşır hissederse kurutana kadar çalışır dedi.neyse bakalım hangi servis sorun var derki bir kaç kez kullanayım da ortaya çıkar bakalım.erguldogan

benimki de siemens,
sürenin azaldığı durumlar oluyor, 2.30 dak kurutuyor benimki, ama bazen çamaşır azsa veya yüksek devirde sıkmışsam daha çabuk kurutuyor, süreyi kısaltıyor.
Bazen içinde topak şekilde çorap kaldıysa, onlar daha ıslak oluyor, veya çok yüklüyse veya nevresim gibi bişeyler varsa, içine başka çamaşırlar giriyor, o zaman kuruluk seviyeleri farklılık gösterebiliyor.
o durumlarda süreyi değiştirebilir makina..
ben 4 yıldır kullanıyorum, çok memnunum.
birkaç penyede kol kısalma problemi oldu ama deterjan değişikliğinin de etkisi olduğunu düşünüyorum.
siz de güle güle kullanın, rahatlığını seveceksiniz.
Ben bir de gece kullanıyorum akıllı sayaç nedeniyle, sabaha herşey tertemiz kurumuş oluyor.
büyük kolaylık,
Ergül


CokBilmis

İçindeki çamaşıra göre süreyi kendi ayarlıyor.

Benim tavsiyem: Eğer nevresim ve havlu varsa çamaşırların arasında, ayırın. Uzun sürede kurayan çamaşır, diğer çamaşırların kuruma süresini de uzatıyor.

Ayrıca çamaşırı nemli bırakıp, sabaha kurutmaya devam edebilirsiniz.


sanat

tavsiyeleriniz sağolun arkadaşlar.


mmmmm

bu yasadiginiz durum her marka/model icin gecerli. basta belirtilen sure asla kesin degil. ic ortamin nemine gore makina kendini ayarlar.


Cevaplamak için Üye ol