adem güneş

papish soruyor: 6

adem güneşin serisini alıp okuyan var mı veya tek bir kitabını düşüncelerinizi alabilir miyim..bir arkadaşım sıkı takipçisi öğrendiklerini hep anlatır bize..hoşuma giden şeyler var..altı kitap bir cd 50 liraymış almayı düşünüyorum .tecrübelerinizi merak ettim..

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


nakreszforce

Arkadaslar,


Adem Gunes'i biliyorum. Size onerim kesinlikle ama kesinlikle kitaplarına-yazdıklarına itimat etmeyin. Zira kendisinin aldigi egitimler-masterlar bile kesin degildir. Zaten birkac kez TV'de izlediginizde ne demek istedigimi anlarsınız. Size psikolog bir arkadasımın bana da tavsiye ettigi Sabiha Paktuna Keskin'i siddetle oneririm.


qbi

çocuk terbiyesinde doğru bilinen yanlışlar isimli kitabının 166. sayfasında

"bariz tahrik edici özellik taşıyan renkten oluşan kıyafetlerle dolaşan kız çocuğunun "dengesiz insanların" hedefi haline gelebileceği unutulmamalı"

"anne babalar, çocuklarına şefkat ve merhametle baktıklarından dolayı,kırmızı ve pembe renkli kıyafetlerin çocuklarına çok yakıştığını düşünebilirler,ama unutulmamalıdır ki o çocuğa bakan her gözde bir anne baba şefkati yoktur"

diyor yazar...

çocuğun kıyafet renginden başımıza ne gelecek diye de düşünmeye başlarsak ruh hastası olmamız kaçınılmaz son.... sadece kitap satan ve kitap yorumlarına bakarak aldanıp 3 kitabını aldım ve sadece bu kitabı inadına okudum bitirdim, nekadar saçmalamış diye bakmak için!!! ben çok tepkiliyim beğenenlere bişey diyemeyeceğim. sezeryandan emzirmeye, renklerden tuvalet eğitimine kadar daldan dala atlamış, olurlayacağım bir yön bulamadım.

tuvalet eğitimindede diyorki, kalitesiz bez kullanın ıslaklığı hissetsin rahatsız olsun.... vs vs vs..

pedagojik formasyonum var, buna rağmen yorumlara kanıp aldığım kitaplar.... siz bilirsiniz

iyi kişiden kişiye değişir... 


Beytiye

bende annelik sanatı ve çocuk terbiyesinde doğru bilinen yanlışlar kitabı var. 2. kitabı 2.kızım doğduktan sonra okudum, keşke gebeyken okusaymışım dedim. çoğu kişiye abartı gelebiliyor ve tepki alıyor haliyle. (etrafımdan bahsediyorum) ama kendim bizzat uyguladıklarım olsun yada etrafımdaki arkadaşlarım olsun olumlu değişiklerden bahsediyorlar ve onlarda kitaplarını okuyup, radyo programını takip ediyorlar.


çocuk yetiştirirken herkesin takip ettiği bir yol vardır. siz bence radyo programından arşivlerden biraz dinleyin size hitap ediyorsa kitaplarını alın okuyun. ben şuanda mahremiyet eğitimi ktabını okuyorum. bence okunması gereken bir kitap. kısacası ben tavsiye ediyorum.


skisac

Ben hiç bir kitabını almadım. Alan arkadaşlarım var kitabındaki konular ile ilgili bilgi sahibi değilim. Adem Güneş'i de kitabını alan arkadaşlardan duymuştum.
Ancak kendi internet sitesindeki cevaplar benim açımdan mantıklı ve tatmin edici görünüyor.


silky

Hic bir kitabını okumadım, Simdi internet sitesini inceledim ve goruslerini genel olarak begenmedim.


selin_han

Kesinlikle tavsiye ederim. Çok kaliteli bir pedagog.İki çocuğumu da tavsiyeleriyle büyüttüm. Çocuklarımı tanıyan herkes geldikleri noktanın kaynağını sormadan geçmiyor. Kitaplarını ve radyo arşivinin tamamını dinledim. evet dindar birisi Ama siz inanç kısmını kendiniz vereceksiniz çocuğunuza (ataist, müslüman ya da hristiyan ya da farklı bir dinden olabilirsiniz) ki o da erken yaşta yapılan din eğitimi hatalarına sıkça değinmiş programlarında ve toplumu da oldukça güzel eğitiyor bu konuda. 

kendisi taciz ve çocuk istismarı konularında da oldukça deneyimli. Bu olaylarla çok sık karşılaşıyoruz. Kendisi tacizden korunma yolları ve çocukların cinsel eğitimi konularında da yol gösteriyor. 
Biliyoruzki üniversitelerimizde pedagoji bölümü yok uzun yıllardır. Pedagog diye gidilen kişilerin çoğu çocuk gelişimci ve rehberlik psikolojik danışmanlık mezunu. Bu açığı onlar kapatmaya çalışıyor. Sabiha Paktuna Keskin olayından sonra (gazetelerden takip etmişsinizdir) diyecek birşeyde kalmıyor zaten. Elimizde olan az sayıda pedogogunda kıymetini bilmeliyiz diye düşünüyorum. Cevaplamak için Üye ol