kızım meme emmek istemiyor..ellerini emiyor..elleri hep ağzında..

gulsevil soruyor: 7

4 gündür memeyi sadece uykuda emiyor.aç kalıyo diye çok üzülüyorum..devam sütünüde sadece uykuda veriyorum ki aç kalmadığından emin olmak için..napıcam bilmiyorum ek gıdaya başlasam mı ..yoğurt verebilirmiyim..??aynı durumda olan veya bbilgisi olan yardımcı olursanız çok sevinirim..

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


gulsevil

şimdi iyiyiz ama hep uykuda emiyor...olsun emsinde napalım..


Taita

bence dişlerindendir. yazılan yorumları okumadım yanlış yönlendirmiş olmayayım ama bu dönemde bebeklerin memeyi bırakma eğilimleri var.gece emzirin sağın ve bir şekilde tekrar başlıyorlar..
ek gıdaya ben de 4 aylıkken geçtim.


gulsevil

elma suyu armut suyu ve yoğurtla başladık ..yoğurdu savaşarak yediriyorum ama:) yinede ne kadar gitse kardır deyip..doktorumuzun verdiği listeye göre başladık..uykuda emmede hiç problem yok artık gün boyuda emiyor ama uyanık asla...buyüzden evden çıkmak bile istemiyorum..biyere gidersek bebeğim aç kalacak...


Taita

hmm asla savaşarak yedirmeyin. yemek istemediği bir şey için sorlamayın. ya da 2 kaşık yediyse ve 3.sünü yemek istemiyorsa asla!!!!  iştah konusunda çok deneyimli ve başarısız olmuş bir anneyim. öyle düşünün :) ne kadar neyden yemek istiyorsa o kadar.


tugbaaa

benim kızımda 2 aylık oldu ve birden emmeyi reddetti. memeye yaklaşınca ağlamaya ve kendini itmeye başlıyordu. sağıp verdiğimde sütü içiyordu. 3 gün kabus gibi geçti ve sadece 10 gr almıştı. bi kaç gündür daha iyi doktor kilo takibine aldı eğer bu hafta yetersizse mamaya başlıcakmış malesef. bir anne için çok üzücü bir durum ve daha çok küçük.


gulsevil

off çok üzücü hala aynıyız bizde..usanmak üzereyim bende offf...evden dışarı çıkamıyorum çıkarsam uyutamam uyutamazsam emziremem..napıcam allahhım:.. tugba allah kolaylık versin cnm:..


nesejoy

Kilo aliyorsa ek gidaya gecmek icin neden acele ediyorsunuz. Eger kilo alimi dusuk ise 4. Ayda ek gidaya baslaniyor yoksa 6. Ay normali
Cevaplamak için Üye ol