sezeryanla doğum yapanlar??

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


32 Cevap


nihal38

Yaaa ! Korkutma beni :(
 öylemi kalacağız yoksa


ema

Bende her şey eskisi gibi (hamilelik öncesi)...


PembeTavsanim

benimde oyleydi simdi duzelmeye basladi,karin kaslarinizi kuvvetlendirmelisiniz ozellikle alt karin kaslarini ama altlari kuvvetlendirmek icin once ustleri kuvvetlendirmelisiniz. spordan baska care yok . bu sezeryan olmaklada cok alakali degil ;normal dogumlada olusabilecek bir durum neticede karin buyuyor ve kaslar zayifliyor. kuvvetlendirmek gerekiyor.spora cok vakit olmuyor biliyorum ama ne kadar yapsaniz kar oluyor inanin .


ema

he şunu eklememişim oğlum çok hareketli ve kilolu onu kaldırıp koymaktan farkında olmadan spor yapmış olabilirim.


CokBilmis

Spordan başka çaresi yok.

Sezeryanda kasları ya kesiyorlar ya da elleri ile lif gibi sağa sola ayırıyorlar. Her halükarda kullanılamaz hale geliyor.

Sen farkına vardığın için şanslısın. Kimi insan hiç fark etmiyor, öyle yaşayıp gidiyor. Acısı sonradan çıkıyor.

Ben kaslarımı kullanabildiğimi sanıyordum. Fıtık nedeniyle aletli pilatese başladım. Bir fark ettim ki alt karın kaslarım çalışıyor ama ben hiçbir şey hissetmiyorum. Kaslar yorgunluktan titriyor ama ben ne ağrı, ne acı hiçbir şey hissetmiyorum. 2 aydır düzenli alt kas grubu çalıştırıyorum. Ancak hissetmeye başladım. Spor hocam hissin geri geleceğini ama çalışma yapmam gerektiğini söylüyor.ema

çokbilmiş cimcik atıyom acıyo sence çalışıyor mu benim karın kaslarım.


CokBilmis

:))))) Cimcik atarsan en fazla derini hissedersin. Kaslarda öyle cimcik acısını hissedebileceğin sinir uçları yok sanırım. Ama sen zaten farkındasındır çalışıp çalışmadıklarının. Zaten sen gençsin sanırım değil mi? Gençler daha çabuk geçiriyorlar nekaghat evresini.


ema

Evet genç sayılırım sizlere göre 1987 doğumluyum.PembeTavsanim

kaslar kesiliyor ama dikiliyorda o sekilde birakilmiyor ki , sorun zayif kas ;hic dogum yapilmasa bile calismayan kas zayiflar ve dolayisiyla ilerde problem baslar. spor spor spor; korkmayin yani. ebru salli'ya bakin:)victoria beckham a yada hic karin kaslari yok gibi duruyorlar mi:)ama dogumdan itibaren ilk 2 sene icinde guclendirmek gerekiyormus.


gayementese

bende sezeryan dogum yaptım kızım 2 yaşında şimdi bir süre öyle oluyor sonradüzeliyor amabazen uzun süre biliyor benim daha 6 aydır ancva hissetmeye başladı karnımı içeri cektimi kaslarımı hissetmeye başladım bu gayet normal bir şeymış doktorum öyle demişti yanı korkmayı bir şey olmaz zamanla düzelir allah sizede cocugunuzada saglıklım uzun öur vermesi  dilegiyleCevaplamak için Üye ol