sezeryanla doğum yapanlar??

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


32 Cevap


gorkemozlem

benım hıc oyle bısorunum olmadı ben hep yalnızdım aslında her ısımı kendım yaptım nerdeyse hareketlıydım hep o spor yerıne gecmıs olabılır


zeynep_su

benim de hissizlik devam etse de karnımı içime çekebiliyorum. ancak sol kalçamda ağrı sızı arası birşey var ve hala devam ediyor. sizde bnzer bir şey var mı? bu arada ben de ağustosta doğum yaptım. kızım hastanede yattı. o nedenle hiç dinlenemedim yani ameliyatlı gibi davranamadım. acaba ağrı ondan mı bilemiyorum.


atb

ben de epidural anestezi ile sezeryan oldum. alt karnımı içeri çekebilmeye ancak 5.ayda başladım. ilk günden beri korse giydim, zira desteksiz hiç hareket edemiyordum. 4018gr doğdu bebeğim ve kesi de büyük, bir de doktor söyledi biz kasları kestik sakın mekik çekme diye, ben de korktum spor için 6.ayı bekledim. şimdi başlamayı düşünüyorum spora.
ayrıca evet, sol kalçamda ancak dokununca hissetttiğim sızı var ve bence ya epiduralden veya o tarafa yapılan ağrı kesici iğnenin sinire denk gelmesinden olabilir sanırım, bir de başımın zaman zaman sol tarafı bazen inanılmaz ağrıyor, doğum öncesi olmayan şeyler bunlar. emzirme bitince kontrol ettirmeyi düşünüyorum.


zeynep_su

ben mr de çektirdim röntgen de ama kalçada bir şey çıkmadı. ağrı kesici iğne yaptırmadım ama epiduralden olabilir.


Zumrut_Mert

hanımlar bu göbek gideirmesi icin hangi ve ne gibi korseler giydiniz acaba ?nadia

valla ben dogum sonrasi gobek erimesi icin hep ayni seyi oneriyorum: dusuk karbonhidrat diyeti. gobek cevresi yaglar insulin hormonu salgilanmasiyla olusuyor, insulin salgilatansa tatli, hamurisi vb. karbonhidratlar. bunlari kestiginiz an direkt gobek gider.


zeynep_su

doğum sonrası korsesi bende çok işe yaradı.


PembeTavsanim

nadia+1 ''karin kasi mutfakta yapilir'' diyor hatta spor egitmenleri:) sporun yaninda yediklere de dikkat etmek gerekiyor mutlaka..Zumrut_Mert

ben göbek bölgemde cok agırı olugu icin korse takmadım takdıgımda cok agrı cekyodum hem bişey olur diye korkdum acaba şimdi dakmaya başlasam cok mu gec olmuşdur :(  ????


dygkhrmn

Korse için 3ay hiç de geç değil. Ben 8.ayda başladım. Bir an önce giyin bence.Cevaplamak için Üye ol