Tuvalet eğitimi

cano06 soruyor: 4

mrb.. oğlum 28 aylık ve tuvalet eğitimimizi her aşamada tamamladık gece hariç ama . ama şu bir haftadır çişini söylemiyor ve altına yapıyor bu durumu yaşayan var mı? neden böyle oldu bilmiyorum çaresizim yardımıınızı bekliyorum..

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


sefemu

kızım 25 aylıkken gece gündüz bezi bıraktık.. neredeyse kazasız 2 ay geçirdik sonradan çişini kaçıracak hale gelene kadar tutup yarısını altına yarısını tuvalete yapma durumu başladı.. bazen hepsi altına.. bazen hiç kazasız.. haftalardır böyle.. gece çişi gelince kalkıp yapan çocuk gündüz niye böyle olur 2 ayın ardından niye kaçırmalar başladı ben de şaşkınım.. kaka da hiç sorun yok.. pedagog kendi haline bırakın yine eski haline dönecektir diyor.. bakalım..


esrtu

bizde yeni başladık bu konu hakkında bilgilenmek istiyorum


amirik

her çocuk için farklı bir süreç aslında bence ama genel ortak olan şeyler, ısrarcı olmamak asla kaçırılan kaka ve çişe tepki göstermemek hiç bişey olmamaış gibi davranmak, çiş ve kaka olgunluğunda olmasını en iyi gösteren şey ise bence sabahları kuru kalkmak. ayrıca eğer bu olgunlukta ise kararlı olmak tekrar bezlememek ve gecede bence tümden bezi kaldırmak, bizim oğlumuzu gece 12 de 1 kez çişe kaldırıyoruz böylece kazaları da önlemiş oluyoruz. 


cano06

bende gündüz eğitimden sonra gece bezini çıkardım 2 kere kaldırıyordum ilk zamanlar reddediyordu sonra alıştı gözleri yarım yapıyorduk çişimizi ama bazen 1 kere kalktığım oluyordu gündüz her dakika altına çiş her dak. tuvalete gitme başladı bende sıkıldım ve daha vakti olduğunu düşündüm ve gece eğitimim yarıda kaldı yaza kadar beklemeyi düşünüyorum duruma göre işte baskı yapmak ters tepiyor gündüz kaçırmalarımız son bulur bu süreçte..hala lazımlığa yapıyouruz tuvaler fobimiz oluştu bakalım ne zaman geçiş olacak herkese kolay gelsin bu süreçler zor..Cevaplamak için Üye ol