Demir eksikliği içim Floradix?

zehra soruyor: 10

Çocuğu için Floradix kullanan var mı? Oğluma hiç bir ilacı veremiyoruz, çok dirençli, zorla içirdiğimizde de kusuyor. Doktor Floradixin tadının nispeten daha iyi olduğunu, deneyebileceğimizi söyledi, lakin vermemiz gereken miktarın çokluğu yine bizi zorlayacak gibi. Bizim durumumuzda olup Floradix kullanan ve memnun olan var mı?


Şimdiden teşekkürler. 

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


ipekkusgoz

40 cc dediğiniz 40 ml mi anlamadım ben. Şişenin kendisi zaten 250 ml. Biz günde 2 defa 5'er cc verdik. Şurubun kendi ölçeğiyle. Ve sizdekinin tam tersi oğlum bir ölçüyü bitirdi mi 2. 'yi beklerdi. Yani severek aldı, tadındı bir sorun yok aslında. 40 cc'yi tekrar bir gözden geçirin yanlışlık var gibi geldi bana. Bir de pipetle içirmeyi deneyin. Bu aslında dişleri boyamasın diye ama sizde belki içirebilemnize de yardımcı olur.


ayseberra

ipekkusgöz özelinize msj atmak istedim ama basarılı olamadım sanırım iletilmedi

.dün dr a gittik kan sonuçları ferritin:3 hgb:8 htc:25 zaten ferrumu hiç kullanamamıştık bende arayışa gectim floradix için dr la görüştüm dün dr bu ilaç hakkında bilgisi olmadığını bende 10 mg 9,58 mg demir olduğunu söyleyince, hesaplama yaptı ve  ilacın kendi ölçeğiyle o zaman 40 ml floradix , günde 1 kez de ferromixin vereceksin dedi.


ipekkusgoz

özelinize de yazdım gerçi, 40 cc bana çok fazla geldi şahsen.


ayseberra

teşekkür ederim ben tekrar bi görüşüyüm ozaman..

 


Kozzy

bence de mutlaka bır yanlıslık olmalı.esragunes

Merhaba; bende floradix kullanmak istiyorum ama ne kadarlıktan itibaren kullanabiliyoruz ? Oğlum 4 aylık günlük kaç doz verdiğinizi belirtirseniz sevinirim kızlar...


mevhibe

Evet bende floradix getirmek istiyorum ama kac ölçek kullanılır bilemiyorum 4 aylikken başlanır mı?


esragunes

Mevhibe, doktorumuz içeriğine baktı ve kullanabileceğimizi söyledi ben 4.5 aylıkken başladım. günde 2.5 ml ile başlarsın, kilosu başına 1 ml vereceksin. yani 6 kilo ise 6 ml gibi.. Ama floradix i bulmak zor :(ipekkusgoz

Biz 2 yaşına yakın kullanmaya başlamıştık floradix'i. o yüzden daha küçük hatta 1 yaşından küçük kullanımlar için bir şey söyleyemeyeceğim. Fakat sizin için tek sorun bulmaksa ben durusüt eczanesinden almıştım. Onu söyleyebilirim.


mevhibe

Bende Amerika'dan getirtecegim , eczane kac tl ye getirdi acabaCevaplamak için Üye ol