Uyku eğitimi

melogktug soruyor: 4

Merhaba emzirmeden,sallamadan bebeğinizi başka bi yöntemle uyutmayı başaran var mı?kaçıncı ayından sonra uyku düzenini kurabildiniz?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


mutluannelif

İki bebeğim de doğduklarından itibaren kendi kendilerine uyuyabilen bebekler. Ne yaptın derseniz çok da bir şey yaptım diyemem ama çoğunluğun yaptığı hiç bir şeyi de yapmadım.

Doğal uyku akışına dikkat ettim. Emzirmek ya da alt açmak için hiç bir gün uyandırmadım bebeklerimi. İlk günden itibaren sadece kendim baktım, eşimin de desteğiyle. Memede uyuduklarında hemen yataklarına yatırdım. Beslenme saatlerini bebekler hep kendileri belirledi. Hiç sallamadım tabii haliyle, bazen annem bebek kucağında mayışmış haldeyken pış pış yapmaya başlar farkında olmadan, hemen müdahale ederim. Araba yolculuklarında da hep uyuyan bebekler. Sanırım en şanslı olduğum nokta genetik olarak uykuya olan düşkünlüğümüz.


ssebnemm

Ben uyku eğitimi veremedim hatta uzun bir süre uyutmakta zorlandim. Kucakta gezdirdim, ayakta salladim. Sonunda tam iki saat ayakta salladiktan sonra sanirim 8 aylikti yeteeeeer diyip yatagina yatirip yanına yattim. O gün bu gündür yanina yatip sadece uyumasini bekliyorum. Bazen on dakikada bazen de yarim saatte uyuyor ama sonucta uyuyor :) öpüp koklasmak da cabasi :)


selencem

Burada sorularda aratırsanı çok cevap bulabilirsiniz, geçmişte çok konuşulmuştu.


melogktug

Teşekkürler siteye yeni üye oldum yavaş yavaş araştırma yapmaya başladımCevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Gece uykusu ve emzirme problemi 7

Uyku eğitimi 40

adasu26 5Y
Son: sema51,