lohusalık döneminde vitamin alımı

aysenur_derin soruyor: 10

1 ay kadar önce doğum yaptım.hamilelikte elevit kullanıyordum kontrolde doktorum devam etmeme gerek yok dedi ama ben kendimi çok halsiz hissediyorum özellikle bacaklarım sızlıyor.lohusa döneminde sizler vitamin aldınızmı? bebeğe bir yan etkisi varmı?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


1sehzade1sultan

merhaba mimada


normal doğum mu yaptın bilmiyorum ama ben yaklaşık 6.5 ay önce normal doğum yaptım doğumdan sonra 3 ay kendimi yorgun bitkin hissettim bende senin gibi dr a danıştım tabi bana çok iyi beslenmemi ve bol su içmemi söyledi emzirdiğimiz içinmiş tüm bu bitkinlik halsizlik aynen benimde bacaklarım sızlıyordu ayakta durmakta bile zorluk çekiyordum kimi zaman.

sağlıcakla kalın...


aysenur_derin

sezeryan ile doğum yaptım o apayrı bir sıkıntı idi zaten, tam sancılarım geçti derken bu halsizlik başladı


1sehzade1sultan

dediğim gibi emzirmeden kaynaklı bir sıkıntı bu ama yinede dr unuzla görüşmelisiniz


neyran

Ben de bir dönem halsizlikten dolayı elevit almayı düşündüm. Doktoruma danıştığım zaman bol bol meyve ve sebze yememi, bol su içmemi önerdi. O yüzden vitamin almadım. Emzirdiğim için halsizlik olduğunu belirtmişti. Bendeki halsizlik bebeğim 1-1,5 aylıkken geçti. 


Vücudunuz bu tempoya zamanla alıştığı için bir süre sonra halsizliğiniz geçecektir. Tabii sizin kendinize çok iyi bakmanız gerekiyor.

Bebeğinizi iyi günlerde büyütün... :)


aicha_hero

merhaba,

Normal doğum yaptım ama farkedeceğini sanmıyorum , doğum sonrası doktorum süt verdikce elevit almaya devam etmemi söylemişti, kırkım cıktıktan sonra beni kontrole cagırmıstı dün gittim elevite aynen devam dedi.Meryem_

gebelik sirasinda aldigim vitamine devam etmemi tavsiye etmisti doktorum. lohusalikta ve emzirirken vitamin takviyesi cok ise yariyor.


angelique

dr.um hamileligimde kullandigim vitamine (multitabs provit) emzirme suresince devam etmemi soyledi, halsizlik problemim yok..


firavun

hamilelik boyunca aldığım elevit i emzirdiğim 2 sene boyunca da aldım jinekolog ve çocuk dr.umuzun tavsiyesiylezehra

Benim doktorum da emzirdigim surece vitaminlere devam etmemi tavsiye etti.


Caglam

Bence kesinlikle vitamine başlamalısın, doktorun tahlil yapıp mı karar verdi ilacı kesmeye, sanmıyorum...Ben emziriyorum ve hala elevite devam ediyorum.Cevaplamak için Üye ol