COCUKLARLA SEYAHAT

Milford soruyor: 3

Benimki soru degil de paylasmadan edemeyecegim. Kizimla tekbasima rahatlikla seyahat edebiliyor ve bir yandan da bavullara hakim olabiliyorum, vs diye kendimle gurur duyuyordum, ama havam sondu:-))) Is icin yurt disindayim, Paris CDG havaalanina indim. Bavulumu beklerken bir baktim yanimda genc bir anne ve yaninda cok seker sari kafali uc velet. Yaslari sanirim 2,3,4 idi sirayla ve ucu de erkek. Ucuyle uluslararasi yolculuk yapmis demek aferim be kadina derken, kucuk olanlar en buyuge saldirdi ve kiyamet koptu. Anne buyuk bir sogukkanlilikla olayi yatistirdi:-) Derken bavullar gelmeye basladi, kadin sirayla toplamaya basladi bavulari, birinci, ikinci, ucuncu derken bir puset geldi. O ara veletlerden biri baska bir cocugun pesinden kosup goruntuden kayboldu. Kadin kosarak ufakligi geri getirdi ve bavul tasinan arabanin on sepetine oturttu, sonra sonuncu bavulu banttan yakaladi. Bu kadar cok sey ve cocuklari nasil disari cikaracak diye dusunuyordum, bir baktim ki bavullar arabada, ufakliklardan biri arabanin tepesinde, diger ufaklik pusette ve abi de puseti itiyor. Gayet rahat bir sekilde ciktilar havaalanindan, ben agzim bir karis acik arkalarindan bakakaldim:-) Sogukkanli olunca daha bir kolay mi oluyor bu isler nedir?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


zeynep_bartu

ben de 2.5 yaşındaki oğlumla uzakdoğuya (tayland) gitmeyi planlıyorum, orda eşimle buluşucaz. ama çok uzun bir uçuş olucak, o yüzden biraz tedirginim. 2 sorum var tecrübeli annelere:

1. uçağın içinde milleti rahatsız etmeden nasıl oyalayabilirim?
2. bildiğiniz hafif ama çok pahalı olmayan bir bavul var mı?


Milford

Ben her ucustan once cikartma dergileri aliyorum havaalanindan, yol boyunca o cikartmalari birbirimize koltuklara, camlara (anne inmeden once ucaga yapistirdiklarimizi temizliyor:-)) yapistiriyoruz. Bazen de cocuk dergileri aliyorum, icindeki resimlerden hikaye yaratip anlatiyorum kizima. Bazen de boya yapiyoruz. Erkek cocuklarda ise yarar mi bilmiyorum ama dergi, cikartma, kuru boya, kitap ve oyuncaklar ise yariyor bir sureligine..... 


bartum

oğlum 13 aylıkken ilk yolculuğumuzu yaptık felaketti. 1 saatlik yol boyunca ağladı, bağırdı. dönüşte uyku saatine denk geldiği için rahat geçti.
Bir de 19 aylıkken yolculuk yaptık. Sürekli ön koltuğu tekmeledi. çok zordu. hiç bir oyuncakla sakinleştiremedik. 3-4 ay sonra yine yolculuk var şimdiden korkmaya başladım. Eşim de vardı yani
yalnız da değildim ama biz iki yetişkin zor sakinleştirdik oğlumu. tek başına başaranları tebrik ediyorum.
cidden...
 
Cevaplamak için Üye ol