Evdeki nem oranı

ysfmm soruyor: 10

evimde nem 68 74. nemi indiremiyorum. her tarafı açıyorum cereyan oluyor ama en fazla 58e düşüyor. sonra yine 65. 50 den yükseği sigara dumanına eşdeğermiş. çok zararlıymış. sizin evinizde nem kaç? düşürmek için siz neler yapıyorsunuz? nemden dolayı bir hastalık yaşayanınız var mı?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


BaharK

Nem alma cihazları var, onları araştırabilirsiniz.


maviboncukk

Nemden dolayı değil fakat kuruluktan rahatsızlık yasıyorum, oksurmeye baslıyorum. O yüzden evi sık havalandırmaya çalısıyorum . Neö makinası yada nem ölçer kyllanmıyorum. Takıntı derecesinde nem takip eden bir insan değilim fakat hava kururysa hemen oksuruk baslıyor bulundugum ortamda..


munisal

bizde aynı sorun var hatta 90-a kadar cıktıgını gordum. Aynı sekilde cam acınca 55-e kadar duser ama kapatınca 5 dakikada 80-e kadar yukselir. Tabletlerden kullanıyorum 2 haftada bitiyor ama işe yaramıyor. Nem alma makinesi araştırıyorum.


berlindenbirseda

Yoğun nemden sikayetci olanlara sorayım, Amerikan mutfak mi var evinizde, aspirator var mi ve cok cay iciliyor mu?

Ben de ayni dertten muzdaribim de, yukaridaki sebeplere yoruyorum bizim durumu ☺


berlindenbirseda

Bir de cok yemek yapilmasina bagliyorum. Zira ne zaman annem kayinvalidem gelse, evdeki nem artiyor 😊munisal

sanmıyorum (eğer mutfağınız amerikan değil ise).çünkü biz gündüz yokuz çocugu kayınvalideme goturuyoruz ama nem oranı hep yuksek. sadece gece çamaşır asmamaya dikkat ediyorum.


ysfmm

amerikan değil. aspiratörü ymek ısıtrken bile kullanıyorum. çay da da açık tutuyorum. doktora sordum istanbul zaten nemli. düşüremezsiniz dedi. 50 ile 70 arası normal makineye gerek yok dedi. ama alf in hava temizleyici radyasyon temizleyici minik bişisi varmış 40 50 tl mi neydi onu düşünüyorum. doktor havadada partikül bilmem ne var dedi. bide evi havalandırıken ben oğlum uyurken onun odasını kapatıp evi cereyan ettiriyorum karşılıklı açınca daha çok nem düşüyo.


munisal

bizde de durum aynı.evet istanbul havası.ailem yurtdışında mesela çocuk da orda kaldı yazın 4-5 ay.biz bile oraya gidince sabah dorte yatsak bile en geç 8 de ayakta ve dinçiz ama burda mayış mayış surekli. Dediğiniz hava temizleyicisini ben de bir inceleyim. Alıp kullandıysanız görüşlerinizi alabilirsek sevinirim.ysfmm

henüz almadım ama istiyorum
Cevaplamak için Üye ol