Kaka

elifinannesii soruyor: 7

Sevgili anneler kizim18aylik kakasını yaparken söylüyor bayadir sizce denemeliyiz yoksa erkenmi ben suan çalışmıyorum onunla birliketeyim 33 aylıkların okula vermeyi istiyoruz yani seneye Eylül'de ozamanlar kadar öğrenmiş olmasını istiyorum bu senemi seneye baharami denemem uygun ne dersiniz anneler ....

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


seda_eda

bir dene bence.baktın sonra sonra istemiyor üstüne gitmezsin.yazdan sonra tekrar denersin.bnm kızımda bi kaç kere söledi ama artık sölemiyor.bende gitmedim üstüne.erken olabilceğini düşündüm.senin ki her seferinde söler mi? 


elifnazar

denemekten zarar gelmez.olmazsa olmaz zorlamazsınız.


HANCAN

Merhaba benim oglum 19 aylik. Iki ay kadar once kakasini soylemeye basladi ben de sizin gibi tuvalet egitimine. Aslasak mi diye dusunup doktoruna danistim. Bana 2 yastan once aslA onermiyoruz dedi. Sadece tuvaletin ne oldugunu gozterin klozetin uzerine oturtup buraya cis yapilir vs deyip alistirmA yApin o kadar dedi. Tuna hala yapacagi zaman tAta diyor ama biz doktoru dinleyip acele etmemeye karAr verdik. Hassas bir konu yanlis yapmayalim diye..


zumre

nasıl pişmanım anlatamam. 13-14 aylıkken söylüyordu çiş, kaka diye çırpınıyordu. demekki zamanı gelmiş diye düşünüyordum. ama gel gör ki, tembelim. pantolonu inndir, bezi çöz... of zor iş. "yap altına tamam bebeğim" dedik hep.

bezsiz bebek kitabını daha hamileyken alıp okumuştum. hep araştırdım çiş muhabbetini. farklı görüşleri okudum. ama tembelim.

pişmalığımı kenara koyayım ve şu güne geleyim. "oğlum söyle çişini emi" diyorum. alıştırma külotunu giydiriyorum. altına yaptıktan sonra, sızan çişlere basıp kaymamak için bağırıyor; anneeeee. 

böyle hikayemiz. bence sizinkinin vakti gelmiş. çocuk vermiş sinyalini. sizden yardım istiyor. "kurtar beni bezden senin gibi wc ye yapmak istiyorum" diyor yavrucuk.  


elifinannesii

Sagolun arkadaslar bugün denemeye başladık üstüne gitmeden denemeye karar verdim insallah başarılı olabiliriz 3kere lazimlifa yapabildik geri malum yerlere:)


elifinannesii

Eğer korktuğunu görürsem seneye Birakicam arkadaslar kas yaPalim derken göz cikarmayalim


melinda125

yazılanları okumadımm o yüzden cvbım benzer yanıt olabilirr

0 aylıktan 24 aylığa kadar anneyi memnunetmeyee 24 aydan sonra memnun olmak için anneyi deli etmeye uğraşırmış çocuklar madem kakasını söylüyor hazırda psikolojik olrak seni memnun etme döneminde dahaa geç kalmadannn wc eğitimini hallet derim kızlarr daha erken öğreniyor çünkü benim ikizler 11 aylıkk lazımlık fikrine alışsınlarr ilerde bu neymiş demesinler diye günde bir iki oturtuyorumm hiç boş kalkmıyorlarr sizin aylara gelince bezi çıkarmadann saatle tutmayı planlıyorum kendi istediklerindede çıkarsınlar bezlerini hiç zorlamadan bu dönemi atlatmayı planlıyorummCevaplamak için Üye ol