Yardımmmm ...2,5 yaş krizleri , napmam lazım?

ozgemm soruyor: 2

Selam,
3 aydır çalışıyorum ve kızım gayet iyiydi. Şu an 33 aylık oldu ve 4 gündür bana yapmadığını bırakmıyor. Bir ağlama krizimiz başlıyor ve otur, kalk, mendil ver, içeri gidelim vs... gibi emirler başlıyor. Bu arada babayı istemiyor, ağlarken ona bakmamı istemiyor, sarılmama izin vermiyor.
İçeri gitsem gel diye ağlıyor, gelince git diye, dayanamayıp ben ağlarsam ağlama kızma ,üzülme diyor. Allahım ne yapacağımı şaşırdım, onun öyle ağlamasına dayanamıyorum. Kendimi çalıştığım için suçlu hissetmeye başladım. Sabhları beni görmüyor, çünkü zaten 22:30 gibi uyuyor ve sabah geç kalkıyor, öğle uykusu yok.bende kıyamıyorum kaldırmaya. Zaten kaldırsam giyinmeme izin vermiyor, gitme diye başlıyor ve işe geç kalıyorum.

Dr'umuzu aradım. 3-4 gün atarax kullan sakinlesin, panik yapma geçici bu durum, normal bu yaş aralığında diyor.

Sizce napmalıyım, lütfen yardım....

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


elifnazar

birkere bu durumun gayet normal ve geçici olduğunu,bunları yaşayan ne ilk ne son anne olmayacağınızı unutmayın.kolay değil ama geçecektir.sabır lazım.nedenlerini niçinlerini büyük insan gibi onun anlayacağı dilden sakin sakin anlatın.ilk başlarda anlamayacaktır ama tutarlı olun.inada bindirirse hiç yüz vermeyin.tamam ağla o zaman ağlaman bitince gel yanıma senle oynayalım konuşalım vs...diyin.bırakın ağlasın bir süre.hatta odasına götürüp bak burada istediğin kadar ağlayabilirsin bitince bana haber ver tamam mı canım vs...gibi sert olmayan yumuşak cümleler kurun.bende çok işe yaramıştı.


ozgemm

Bu arada nasıl yanlış yazmışım ama, ne yapmam lazım diyecektim, off akıl mı kaldı...Cevaplamak için Üye ol