Hangi okul?

jessel soruyor: 10

Merhaba,

Kızım bu sene 1. Sınıfa başlayacak olduğu için,ve devam ettiğimiz okulda kalmayacağı için yeni bir okul arayışındayız.

İlgilendiğim okullar arasında,

Kalev,yönder,denizatı,adıgüzel okulları var.bu okullarla ilgili paylaşacaklarınız benim için çok önemli

Kalev ile hafta sonu görüştüm.hem yeni olmasından,hem sistemlerinin farklı oluşundan içime sinmedi.

Adıgüzel için hep iyi duyumlar aldım.listede ilk sıralarda

Denizatı nın almanca eğitimi kafamı karıştırıyor.henüz gidip görmedim

Yönder ile ilgili bildiklerim internet yorumlarından ibaret

cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


primavera100

Merhaba @eileenk, paylaşım için çok teşekkür ederim. çevreyi çok akademik odaklı ve görece içine kapanık ve duygusal olarak hassas kızım icin fazla büyük/kalabalık buluyorum. ilkokul icin biraz daha ogrenci odaklı bir yerin kızım için uzun vadede daha doğru olacağına inanıyorum. ide’yi duydum ama henüz gitme fırsatım olmadı. şüphesiz hem ide hem kalev icin yeni okul olma riski var. hayırlısı...


primavera100

@ eileenk, KALEV'dekı gorusmenız sonrasında da goruslerınızı paylasabılırsenız cok memnun olurum. Cok tesekkurler


eileenk

@primavera100

bu haftasonu kalev i gördük dinledik. Açıkçası benim çok hoşuma gitti.bakış açısı,yaptıkları benim aradığım ilkokula çok uygun. Müdüre hanımın konuşması ve yaklaşımı da beni etkiledi açıkçası.hem disiplinli hem de sıcak. Eğitim kurumunda herşeyi düşünerek planladıkları çok belli.  Bu okul için aldığım yorumlar da hep pozitif.ingilizce konusunda da zaten bizim omurgamız diyorlar ve bu çok doğru. Eski kadıköy anadolu dan tanıdığım kişilerin hepsi iyi ingilizceye sahip. Ve bunu liseden olduğuna hem fikirler.sınıflar ve okul ortamı da bence çok iyi düşünülmüş.sıcak geldi bana.. Bizim tercihimizin burası olması yüksek ihtimal oldu açıkçası.
primavera100

@eileenk, çok teşekkür ederim. kalev’in bu haftasonu gerçekleşen tanıtım toplantısına iptal edemediğim bir  toplantı nedeniyle katılamadım. gerçekleşecek ilk tanıtım toplantısını takip ediyor olacağım. bununla birlikte, okulun başlangıç ve bitiş saati ile mümkünse ücret bileğisiniz paylaşabilir misiniz? tekrar teşekkür ederim.


eileenk

@primavera100

8:45-16:35 saatler. Bu saat bizim icin cok uygun ve guzel. Fiyati mesaj olarak gonderiyorum size.AveA

@eileenk  kalev için bana da Bilgi vermenizi rica edebilir miyim son toplantıya gidemedim de 


mhayal

Merhaba Kalevi merak ediyorum. Görüşmelerinize göre fazla akademik mi? Sosyal ve duygusal yönden destekleniyorlar mı?  yarış atı gibi çocuklara yükleniyorlar mı? İzlenimleriniz nelerdir


tweetyyy

@elielenk bende merak ediyorum fiyatını :)

Ona göre görüşmeye gideceğim. Benimle de paylaşabilirseniz çok çok memnun olurum.eileenk

@avea @mhayal @twetyyy

Kalev hem sosyal hem de akademik olarak basarili cocuklar yetirstirmeye calisiyor. Bircok okulda atolye olarak gecen aktiviteleri ders olarak adlandirmasi da bence bu ise ne kadar farkli baktiklarinin de gostergesi bence. Mudure hanim ve onun etkisi cok belli. Kadikoy anadolu nun zenginligi disiplini vizyonu buraya aktarilmis ve iyi sekilde birlestirilmis. Ogrenme ortamlari da cok keyifli.burda cocuk okula keyifle gider. Butik ve keyifli bir okul.imkanininz olursa mudure hanimla sohbet etmenizi oneririm.


mhayal

@eileenk çok teşekkür ederim. Cevaplamak için Üye ol