Bez istemiyor don giyecekmiş :)

mustafamami soruyor: 4

bugünlerde çok sıcaktan olsa gerek bezini çıkartmak istiyor sürekli. bi haftadır yeni bir yöntem uyguluyoruz. kaka yapınca tuvalete oturtup kakayı tuvalete atıyoruz güle güle yapıyoruz, poposunu yıkayıp kurulayıp çıkıyoruz. ondan sonra bez bağlatmak istemiyor don giymek istiyor. dedesi de çok şirin donlar almış toplar filan var üstünde :) bugün giydi bayaa onunla dolaştı sonra koltuğa isedi. duşa soktuk çıkınca yine don istedi. uyuduktan sonra bağladım bez... kreşe gidiyor ve bayramda 5 gün kv'ye iskederun'a gideceğiz. orası da çok sıcak ama orda da iki çocuk var ve bizimki evin orasına burasına işesin vs hiç istemiyorum... ne tavsiye edersiniz? 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ipekkgulnur

Bizim minik kusta bez baglatmayinca primanin kilot bezinden aldim. Kizlar erkekler diye ayirmislar. Ayakta giymesi kolay don niyetine denenebilir. Aradaki farki anlayip itiraz edebilir ama denemek te fayda var. Migros ta satiliyo sadece.


mettt

Alıştırma külodu seyahate gideceğiniz için uygun olabilir aslında ama oğlunuz çişini söylemeye alışma belirtisi veriyor bence. Bu fırsat değerlendirilmeli, ben büyük oğluma çişini söylemeyi öğretmedim, dediğiniz gibi bezi kendi istemedi ve ardından çişini söyledi ama tabi eve dönüşte denersiniz artık.


mustafamami

çok sağolun :) henüz söylemiyor çişini. kakayı da yaptıktan sonra bazen söylüyor. yaptın mı deyince yapmış olsa bile hayır diyor... dün bezi yanlarından bantlayıp don gibi giydirdim, en son tamamını giyince baktı önü kalın, istemedi :) donun rahatlığını sevdi galiba. en iyisi dönünce evde biraz donla gezdirip çiş yaptıkça farketmesini sağlamak olacak sanki. bir bakayım alıştırma külotlarına da :) 


maritza

Normalde bezli iken çişten ve kakadan rahatsız olup bezi değiştirmenizi istiyor muydu?kakasını insanlardan gizlenerek mi yapmak istiyor?bunlar bezi bırakmaya hazır olmaya başladığını gösteren işaretler..bezi istemiyorsa dona geçmeye hazır olabilir.ben de kızıma tuvalet eğitimi vermedim.bir sabah 'bez takma annecim.külot istiyorum ' dedi...panik yaptım,korktum ,sanırım ben hazır değildim:) ama bir kere bez çıktı mı geriye dönmenin doğru olmayacağını okumuştum.tamam,hadi bakalım diye bezi çıkarttık.bir cesaret geceyi de aynı anda hallettik...çok kısa bir zaman kazalar oldu ama çocuk kendisi isteyince çok kolay halloluyor...ilk günlerde yarım saatte,45 dakikada bir sormadan,baskı yapmadan 'tuvalet zamanı ' diye oturağa götürdüm...geceleri sık sık kaldırdım.her çocugun temposu aynı olmaz tabii...kolaylıklar diliyorum.Cevaplamak için Üye ol