Başım ağrıyor

derya08 soruyor: 3

Merhaba,sevgili anneler.Yaklaşık 20-25 gündür hergün istisnasız başım ağrıyor,böyle çok aşırı değil hafif ama neden ağrıyor dedirtecek cinsten.Nörologa gittim emar,kan tahliller falan yapıldı ama bir sorun görünmüyor.21 aylık oğlum var ve emziriyorum gecede 4-5 defa kalkıyorum.Bu dönem birazda stresli günler geçirdim.Emzirirken veya buna benzer birşeyler yaşadınız mı? Nasıl bir yol izlediniz,yada neler yaptınız.Valla çok sevinirim Öner'iniz varsa !!

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


burcaksahin

İlk aklıma gelen susuz kalmış olma ihtimaliniz. Baş ağrılarının 1. sebebidir susuz kalmak. Emzirdiğiniz dönemde olduğunuz için de normalden daha fazla suya ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Günlük su tüketiminizi gözden geçirip 2,5 - 3 lt civarlarına çıkartmanızı önerebilirim. 


ayazlali

Bende uykusuzluk baş ağrısı yapar. Küçük çocuklarla zor, biliyorum, ama anneden kocadan falan yardımla biraz uykunuzu almayı deneyebilirsiniz. Çocuklarımızın yaşları çok benzer :-) o 21 aylığa acilen uyku eğitimi lazım bence :-) uyku sorunlarınızın kökten çözümü olur. Valla ben benimkiler yenidoğan iken o kadar çok kalkmıyordum, nasıl hayatta kalıyorsunuz bilmiyorum, çok dayanıklısiniz!


derya08

Ayazlali tükendim zaten :)) Üzgün olmakla birlikte emzirmeyi kestim şimdi uyku düzeni oluşturmaya çalışıyorum.Memeyede aşırı düşkün bir çocuk,çok üzülüyorum ama denemek zorundayım.Umarım ikimizede düzenli uyku iyi gelir ve başağrılarım azalarak gider.Hayat kalitesini düşüren bir durum çünkü Cevaplamak için Üye ol