memede uyuyan çocuk memeden kesilince nasıl uyutulmalı??

elme soruyor: 6

kızım 22 aylık yeni memeden kestim.memede uyuyodu hep,dünden önceki  gece hıçkırarak uyandı sakinleştiremeyince arabaya indik 1,5 saat gezdikten sonra otokoltugunda uyuyakaldı.dün gecede aynı şey oldu.sabaha karşı yine uyandı evdeki salıncagında salladık bukez.memeden kesme kolaymış da uyku alışkanlığını degiştirmeyi nasıl becericem??kızım kendi kendine uykuya dalamıyor(çünkü öğretmedim)kızıyorum kendime.ne yapmalıyım yardımcı olun hanımlar çok çok acil!!!

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


sunny

harika bir soru. ben de cevabı merak ediyorum, 1 yaşındayız memede uyuyoruz. Ve ben de memeden kesilince nasıl uyuyacak bilmiyorum. Odaya tıkalım ağlaya sızlaya uyusun gibi katı yöntemler dışında yöntem önerilerini dinlemeye hazırım.


sseellii

ben şöyle yaptım; memeden kestiğim ilk dönem oğlum hem memeden hem kokumdan aynı anda ayrı kalmasın travma yaşamasın diye kucağımda uyuttum sadece gündüzleri. geceleri yanında yatıp poposuna pışpışlayarak uyuttum. şimdi yaklaşık 1 ay oldu, memesizliğe alıştı gündüzleri ayağımda sallıyorum fakat geceleri yanına uzanıp, ninni söyleyip masaj yaparak uyutuyorum.


elme

ssellii peki pışpışlanmayı kabul ettimi hemen,bende denedim ama tepiniyo,kalkıyo,ağlıyo..sabırlı olup devammı etmeliyim yoksa benimki böyle uyumak istemiyomu??çok kafam karıştı benim..


firuz

aynı soruyu ben soracaktım. benim oğlum da memede uyuyor sadece. ayakta sallamak imkansız. hamakta uyutabiliyorum gündüzleri. de gece nolacak? bir denedim gece uyandığında meme vermemeyi, öyle çok ağladı ki dayanamadım verdim yine. çok inatçı bizimki, pış pış falan imkansız, bıraksan 3 saat ağlar heralde:(


elme

handearal teşekkür ederim..bende içgüdüsel olarak aynı sizin gibi davranmışım..şimdi uykusu geldigini hissettigimde kucagıma alıp yatırıyorum,bizim komşu kızların isminin geçtigi bi masal anlatıyorum,sakince uyuyakalıyor..şimdilik böyle,inşallah istikrarlı bi şekilde devam eder.bende yumuşak geçişlerden yanayım,yatagına alıştırmak ve sonrada yatagına koyup uyumasını sağlamakşeklinde bi sıralama yaptım kafamda..


nurum26

arkadaslar acil yardima ihtiyacim var 2 yasinda bir oglum var 1 haftadir memeden kesmeye calisiyoruz mememin ucuna bant yapistirdim uff dedim agladi falan tamam vazgecti derken uyku zamani gelince banti söktü emdi kanadi diye boya sürdüm peceteyle sildi emdi sarimsak sürdüm yüzünü burustura burustura emdi salca sürdüm diliyle temizledi emdi biber tursusunun suyunu sürdüm öpe öpe dudagini dilini aciya alistirip emdi. ben yazarken yoruldum o emmekten yorulmadi bir türlü vazgecmiyor tavsiyeleriniz var mi acil cvp lütfenCevaplamak için Üye ol