Ataşehir de sitelerde oturmak

Istanbuldavecocuklu soruyor: 4

Ataşehir' de oturanlar vardır diye düşünüyorum.

Ataşehir' e taşınmayı düşünüyoruz, 4 ve 6 yaşında 2 çocuklu bir aileyiz. Oyun alanları vs. olduğu için iyi olacağını düşünüyoruz, giriş katı ve en üst kat iki daire alternatifimiz var şimdilik. Acaba ısınma sorunu yaşarmıyız, birde site yaşamı nasıldır buralarda, daireler migrosa yakın.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Ezgi_MertBora

Atasehirde oturuyoruz 6 yildir. su anda orda degilim ancak. ata bloklarindami daireler? Ust katlar guneye bakiyorsa ve ywni binalarsa yqltimlari iyi. Giris gunes almiyorsa gunun yarisinda sorun olabilir. Yeni yapilan binalarda mi ?site ismi verirseniz ? Kisin cocuklar icin cok alternatif yok . Kisin uzgarli olur. Ust katlarda ruzgar sesi yogun olur. Oyun alanlari bisiklete binme yuruyus vs. Acisindan alternatif var. Guvenli diyebilirim. İnsaatlardan evvel sakindi ama varyap ve agaoglunun suren insatlari cok gurultulu ve tozlu yapti atasehiri ama kisin evden pek cikilmadigi icin sorun olmaybilir sizin icin. Muhtemelen kres veya okula gidiyor sizinkiler sanirim. Kisin kar yagdiginda keyiflidir cocuklar rahatca sokaklarda oynar. Aklima gelenler bunlar simdilik. Ayrintili sorunuz varsa cevaplarim. Bir de nihat gokyigit botanik parki var yuruyerek gidebilirsiniz cok keyifli oluyor kisin gunesli gunlerinde bile.


Istanbuldavecocuklu

Teşekkürederim cevabınız için, 


Mercan sitesi birde Gardenya var ama Gardenya kaç hatırlamıyorum, Migrosun karşısında. Mercan sitesi daha yeni bir bina ama en üst kat, birde geceleri ısınma kapanıyormuş, biz buna alışık değiliz, kombili olduğu için geceleri hep açıktır bizim. Çocukladan biri ilkokula başladı, diğeri kreşe gidiyor. Okuldan gelince  biraz oyun oynamak hemde okul dışında arkadaş edinmeleri için site daha iyi olabilir diye düşündük ama çok  kararsız kaldık. Sahile yakın 5-6 katlı müstakil binaların olduğu bir semtten sonra Ataşehir biraz farklı geliyor. 


Ezgi_MertBora

Kalorifer Geceleri kapaniyor atasehirde merkezi isitma oldugundan ama binalarin ylitimlari iyi mercan icin de gecerli bu. Eger guneye bakan bir daireyse soguk olmaz. Payolcer sistemi var bizde 21. Kattayim ata bloklarinda ama guneye bakiyor Ve gunes aliyor salon vs. Evde kisa kollular sortlarla geziyoruz. Ozetle guneye bkiyorsa isinma orun olaz atasehirde pek. Siz ev hanimiysaniz atasehirde aneler arasi iyi bir iletisim var cocuklar birlikte iyi vakit gecirebiliyor, oyun gruplari da var ama bu biraz annenin cabasina bagli ben calisiyorum ve karsi komsumu bile animiyorum. Sitelerin dezavantaji da bu. Ama hayat cok duzenli ve istediginiz pek cok sey hizlica elinizin altinda. Biraz sehir yasami yani:) umarim mutlu ve keyifli olursunuz tasindiginiz yerde:)


Istanbuldavecocuklu

Teşekkürederim, umarım içimize sinen güzel bir eve taşınabiliriz. :)Cevaplamak için Üye ol